YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Havalar nasıl olacak?
07 Ocak 2012 / 10:29 Güncelleme: 07 Ocak 2012 / 10:24

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve batısı, Batı Karadeniz, Doğu Anadolu'nun batısı ile Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Muğla çevrelerinde aşırı, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak, Kütahya, Isparta, Burdur, Mersin, Adana, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması olması bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin batısında 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin edilmektedir.

RÜZGAR: Genellikle güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, batı ve iç bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s)Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve fırtına (60-80 m/s) şeklinde esecek.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Antalya ve Muğla çevrelerinde aşırı, Aydın, Denizli, Manisa, Uşak, Kütahya, Isparta, Burdur, Mersin, Adana, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Bilecik çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Batı ve iç bölgelerde kuvvetli (40-60 km/s), Kıyı Ege, Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve fırtına (60-80 m/s) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, soba zehirlenmeleri, çatı uçması, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kocaeli, Sakarya, Bilecik ve Yalova'da kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın Trakya'da kuzeyli yönlerden kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği bekleniyor. En Düşük (°C) En Yüksek (°C)

EGE: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla'da aşırı, Aydın, Manisa, Denizli, Kütahya ve Uşak çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın, güney kesimlerinde güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (50-70 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya'da aşırı, Adana, Mersin, Isparta ve Burdur'da kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar, Batı Akdeniz'de güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde esecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Eskişehir, Konya ve Karaman ile zamanla Ankara, Niğde, Kırıkkale ve Kırşehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-70 km/sa) esecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Zonguldak, Düzce, Bolu ile zamanla Bartın, Karabük ve kastamonu çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren Çorum çevrelerinin aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis olayının görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Malatya ve Bingöl ile zamanla Elazığ, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, Erzincan ve Tunceli çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep, Kilis ve Adıyaman çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler