YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Düzce, Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor...
Havalar nasıl olacak?
06 Ocak 2012 / 10:01 Güncelleme: 06 Ocak 2012 / 10:02

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Eskişehir, Bolu, Zonguldak, Düzce, Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak, Erzincan, Erzurum, Tunceli, Bingöl, Muş, Van, Bitlis, Hakkari ve Şırnak çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacağı bekleniyor. İç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/sa), Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa), Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği bekleniyor.
METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Marmara'nın batısı, Kıyı Ege ile, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Bursa, Manisa, Kütahya, Uşak, Denizli ve Antalya çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden, oluşabilecek olumsuzluklara (ani sel, su baskını, taşkın, ulaşımda aksamalar, vb.) karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın batı bölgelerde kuvvetli (40-60 km/sa), Batı Akdeniz kıyılarında kuvvetli ve kısa süreli fırtına (50-70 km/sa), Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (deniz ulaşımında aksamalar, soba zehirlenmeleri, çatı uçması, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BUZLANMA, DON VE SİS UYARISI: İç ve doğu bölgelerde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, batısı ile zamanla İstanbul, Bursa, Kocaeli Yalove ve Balıkesir'de kuvvetli olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin güneydoğusunda yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa), bölgenin batısında fırtına (70-90 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

EGE: Çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra İzmir, Aydın ve Muğla, gece saatlerinde Manisa, Kütahya, Uşak ve Denizli çevrelerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden İç Ege'de kuvvetli (40-60 km/sa), Kıyı Ege'de fırtına (70-90 km/sa)şeklinde eseceği bekleniyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Antalya çevreleri gece saatlerinde kuvvetli olmak üzere, sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güney yönlerden bölgenin batısında kuvvetli (40-60 km/sa), Batı Akdeniz'in kıyı kesiminde gece saatlerinde kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceği bekleniyor. Burdur çevrelerinde sabah saatlernde sis görüleceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölge genelinde, gece saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor. Bölgede sabah saatlerinde yer yer sis hadisesi tahmin ediliyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren bölgenin batısında güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Bolu çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesi bekleniyor. Rüzgarın öğle saatlerinden itibaren güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görülmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, güneyi ile Erzincan, Tunceli, Erzurum ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Malatya ve Elazığ çevrelerinde yağmur, diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzey kesimlerinde sabah ve gece saatlerinde yer yer hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler