YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
17 Aralık 2011 12:04
Türkiye'nin batı bölgeleri Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı havanın etkisine girdi.

 

Meteoroloji'den yapılan açıklamaya göre, bugün yağışlı hava, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olduktan sonra yurdu terk edecek. Ancak yağışlı hava bugün akşam saatlerinden sonra yurdun batı kesimlerinin tekrar yeni bir yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Yağışlar yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu'nun güney ve batısı ile Sivas ve Kayseri çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Yarın ise Marmara'nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ve Batı Karadeniz'in yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği, yağışların Marmara'nın güney ve doğusu ile Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Bu arada hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, ülkenin iç ve batı kesimlerinde mevsim normallerinin üzerinde, doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Ülkemizin batı bölgelerinde güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (deniz ulaşımda aksamalar, soba ve doğalgaz kaynaklı baca gazı zehirlenmeleri vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı ve kuzey Ege'de güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 km/s) esmesi tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Hatay, Osmaniye ve Kahramanmaraş çevreleri ile akşam saatlerinden sonra batısı'nın sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU:
Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Sivas çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, sabah saatlerinden itibaren batısı, zamanla bölgenin güney ve doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Doğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, zamanla çok bulutlu, sabah saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler