YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
05 Kasım 2011 08:16
Hava sıcaklıkları bazı bölgelerde aratacak bazılarında ise düşecek.. İşte meteorolojiden yapılan son değerlendirme...

 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin doğu bölgelerinde görülecek yağışların Malatya,K.Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Hakkari ile zamanla Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da karla karışık yağmur, yükseklerinde kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde yer yer sis, iç ve doğu bölgelerimizde buzlanma ve don olayı görülecek.

HAVA SICAKLIĞI :Ege ve İç Anadolu'nun güneyinde 1 ila 3 derece artacağı, Güneydoğu Anadolu'da 1 ila 3 derece azalacağı,diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), güneydoğu kesimlerde doğu ve güneydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.
UYARILAR
KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Malatya,K.Maraş, Adıyaman, Şanlıurfa, Elazığ, Şırnak ve Hakkari ile zamanla Rize, Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar vb.) vatandaşların ve ilgililerin tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler