YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
26 Ekim 2011 07:56
Hava sıcaklıkları yurt genelinde azalacak...

Yapılan son değerlendirmelere göre, Batı ve Orta Karadeniz Kıyıları (Zonguldak, Bartın, Sinop, Samsun, Ordu ve İnebolu), Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun doğusu (Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) ile İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Siirt, Batman ve Mardin çevrelerinin yağmur ve sağanak, zamanla Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişikliğin olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz), Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneyinde güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara ve Kuzey Ege kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Genellikle parçalı, kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul, Kırklareli, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yeryer kuvvetli (40-60 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, hafif olmak üzere kıyı kesimlerinin (Zonguldak, Bartın, Düzce, İnebolu) sabah saatlerinde, Sinop çevrelerinin sabah ve gece saatlerinde yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, Bayburt, Artvin ve Gümüşhane çevrelerinin yağmur ve karla karışık yağmurlu, akşam saatlerinden itibaren kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, bölgenin doğusunun (Erzurum, Kars, Ağrı, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Bitlis, Muş, Van, Hakkari, Şırnak) aralıklı yağmur ve sağanak, sabah ve öğle saatlerinde Kars, Ardahan ve Ağrı'nın yükseklerinin, zamanla bölgenin doğusunun karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, zamanla doğusu parçalı bulutlu, Siirt çevrelerinin akşam saatlerinden itibaren, Batman ve Mardin çevrelerinin gece saatlerinde sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler