YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Sıcaklıklar mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor...
Havalar nasıl olacak?
24 Ekim 2011 / 08:39 Güncelleme: 24 Ekim 2011 / 08:38

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimleri ile zamanla batısının parçalı, yer yer çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz Kıyıları, Marmara'nın Doğusu ile Kırklareli, Sinop, İnebolu ve Muğla çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Bilecik, Kütahya, Afyonkarahisar ve Eskişehir çevrelerinde yer yer sis görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemiz genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor, mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, öğle saatlerinden itibaren Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Marmara'da yer yer kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey ve doğusu çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kırklareli ile İstanbul çevrelerinin, gece saatlerinde Bölge'nin Doğusu'nun kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetlice (30-50 Km/S) esmesi bekleniyor. Sabah saatlerinde Bilecik çevrelerinde yer yer hafif sis bekleniyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu, zamanla batısı çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Kütahya ve Afyonkarahisar çevrelerinde yer yer hafif sis bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla batısı parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah saatlerinde Eskişehir çevrelerinde yer yer hafif sis görülmesi bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve yer yer çok bulutlu, gece saatlerinde Sinop ve İnebolu çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Bölge'nin Kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler