YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
19 Ekim 2011 09:40
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre bazı bölgelerde sıcaklıklar yeniden yükselecek. Yani güneş yüzünü tekrar gösterecek...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde aralıklarla görülecek yağışların, genellikle yağmur ve sağanak, gece saatlerinde Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Ardahan ve Kars'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu gece saatlerinde İç Ege, İç Anadolu ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun batı kesimlerinde 7 ila 9 derece artacak, kuzeydoğu kesimlerinde 3 ila 5 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos) yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında kuzey ve kuzeybatı (Karayel) yönlerden kuvvetli (30-50 Km/S) eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Orta ve Doğu Karadezin'de kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli rüzgar (30-50 Km/S) beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece saatlerinde iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu gece saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimlerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz bölümü ile Samsun ve Ordu çevrelerinin aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, bu gece saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Erzurum, Kars ve Ardahan'ın yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler