YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
14 Ekim 2011 08:20
Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmeler...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Batı ve Doğu Karadeniz ile Kütahya, Eskişehir, Çankırı, Samsun, Ordu, Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde aralıklarla sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde 2 ila 4 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Ülkemizin batısında kuzey ve kuzeybatı, iç ve doğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yarın (Cuma) İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale Boğazı ile Batı ve Orta Karadeniz Kıyılarında yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; sabah saatlerinde İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (lokal dolu yağışı, sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; yarın (Cuma) İstanbul, Kocaeli ve Çanakkale Boğazı ile Batı ve Orta Karadeniz Kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/sa) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde İstanbul, Sakarya ve Kocaeli çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; İstanbul ve Kocaeli çevrelerinde kuzeyli (Yıldız), Çanakkale Boğazı'nda kuzeydoğulu (Poyraz) yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey ve iç kesimleri parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Kütahya çevreleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla Doğu Akdeniz parçalı ve çok bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Eskişehir ve Çankırı ile Ankara'nın Kızılcahamam ve Çamlıdere ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz ile Samsun ve Ordu çevreleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; öğle saatlerinde Orta Karadeniz kıyılarında kuzeyli yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/sa) esecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Erzincan, Tunceli, Bingöl, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler