YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
11 Ekim 2011 07:59
Yağışlar sürecek hava sıcaklıkları batı kesimlerinde azalacak, diğer kesimlerde ise öenmli bir değişiklik yok! İşte hava durumu...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin iç ve batı kesimlerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Muğla, Antalya ve Mersin'de çok kuvvetli, Ankara'nın kuzey ilçeleri, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum, Kırıkkale ve Kırşehir'de kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı (Lodos), Marmara'da kuzey yönlerden orta kuvvette, Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz Kıyıları ile İç Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla, Antalya ve Mersin'de çok kuvvetli, Ankara'nın kuzey ilçeleri, Bolu, Düzce, Çankırı, Çorum, Kırıkkale ve Kırşehir'de kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, taşkın, yıldırım düşmesi, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara, Güney Ege ve Batı Akdeniz Kıyıları ile İç Anadolu'da yer yer kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi beklendiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Muğla il genelinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (40-60 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Çok bulutlu, Batı Akdeniz ve Mersin ile akşam saatlerinden itibaren bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Antalya ve Mersin çevrelerinde çok kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Batı Akdeniz kıyılarında güneybatı (Lodos) yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinde Çankırı, Kırıkkale ve Kırşehir ile Ankara'nın Kızılcahamam, Kazan, Güdül ve Çubuk ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Bolu ve Düzce'de kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğleden itibaren Çorum, Amasya ve Tokat çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Çorum çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı, batısı çok bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler