YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Hava sıcaklıkları yurdun Akdeniz ve Marmara bölgelerinde artarken İç Anadolu ve Karadeniz'de azalacak... İşte Meteoroloji'den gelen son tahminler...
Havalar nasıl olacak?
31 Ağustos 2011 / 19:19 Güncelleme: 31 Ağustos 2011 / 19:21

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta ve Doğu Karadeniz ile Sinop ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trabzon ve Rize çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Marmara ve Akdeniz'de 1 ila 3 derece artacak, Orta ve Doğu Karadeniz ile İç Anadolu'nun doğusunda 2 ila 4 derece azalacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, ülkemizin güneyinde güneyli yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yağışların; Trabzon ve Rize çevrelerinde lokal olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Sel, Su baskını, Heyelan vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu, Sinop çevreleri sabah saatlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Trabzon ve Rize çevrelerde lokal olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzeyi parçalı bulutlu, öğleden sonra Ardahan çevreleri kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler