YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Havalar nasıl olacak?
27 Temmuz 2012 10:22
Hava sıcaklığı ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz geneli parçalı ve az bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon ve Rize çevreleri, öğle saatlerinden sonra Bilecik, Kütahya, Uşak, Afyonkarahisar, Denizli, Burdur, Eskişehir, Ankara'nın kuzeybatı çevreleri, Manisa'nın Gördes ve Demirci, Bursa'nın Yenişehir ilçeleri, akşam saatlerinde Uşak, Kütahya, Bilecik, Bolu ile gece saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Bilecik, Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın ve Kastamonu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı (yerel dolu yağışı ve yağış anında kısa süreli fırtına) geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik beklenmiyor. Ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 10 derece üzerinde seyretmeye devam edeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz'in kıyı kesimleri ile ülkemizin güneydoğu kesimlerinde güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI: Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin edildiğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik, Bursa'nın Yenişehir ilçesi ile gece saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli ile Manisa'nın Gördes ve Demirci ilçelerinin kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri ile Hatay çevreleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Burdur çevrelerinin kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, batı kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir ile Ankara'nın kuzeybatı çevrelerinin kısa süreli ve yerel gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, akşam saatlerinde Bolu ile gece saatlerinde Bolu, Düzce, Zonguldak, Karabük, Bartın ve Kastamonu çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, Doğu Karadeniz'in parçalı bulutlu, Trabzon ve Rize çevrelerinin sabah saatlerinde hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, kuzeydoğusunun parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler