YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar nasıl olacak?
Hava sıcaklığında ülke genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Meteoroloji Karadeniz illeri için yağış uyarıısnda bulundu...
Havalar nasıl olacak?
01 Temmuz 2012 / 09:57 Güncelleme: 01 Temmuz 2012 / 10:01

Yapılan son değerlendirmelere göre: Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Sinop, Artvin ve Van çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; öğle saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülke genelinde önemli bir değişiklik beklenmiyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde mevsim normalleri civarında, güney kesimlerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzeyli yönlerden orta kuvvette, Marmara ve Kıyı Ege ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak (30-60 Km/s) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; öğle saatlerinde Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinde meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, Heyelan vb.) vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir..

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli olarak (40-60 Km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu, Sinop çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kıyı kesimleri ile Artvin çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; zamanla bölgenin kıyı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır ve Van çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetli olarak (30-50 Km/s) esmesi bekleniyor.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler