YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havalar daha da soğuyacak!
Havalar daha da soğuyacak!
10 Ekim 2011 07:49
3 gün daha yağışlar devam edecek!

Ege Bölgesi başta olmak üzere Türkiye’nin büyük bir bölümü lodos ve yağmura teslim oldu. İzmir’de bardaktan boşalırcasına yağan yağmur, çok sayıda ev ve işyerini sular altında bıraktı. Bodrum sel sularına teslim oldu.

Turgutreis’te saatteki hızı 70 kilometreye çıkan lodos çatıları uçurdu, ağaçları kökünden söktü. Dev dalgalar sahildeki turistik tesisleri vururken, lodos yüzünden küçük balıkçı tekneleri battı, iskeleler parçalandı. Muğla ve Milas ta etkili yağıştan nasibini aldı. Çok sayıda binanın bodrum ve birinci katlarını su bastı. Belediye ekipleri suları tahliye ederken, vatandaşlar eşya derdine düştü. Marmara Bölgesi’nde de etkili olan yağış nedeniyle Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Çorlu ve İstanbul’da da bazı ev ve işyerlerin su baskınları yaşandı. Antalya’da ise yağış nedeniyle ilk ve ortaöğretim okullarında bugün eğitime ara verildi.

   3 GÜN DAHA YAĞIŞ VAR    

Perşembe günü havalar ısınacak

Türkiye’nin yarısını etsiki altına alan yağışlar çarşamba gününden itibaren Karadeniz’e kayacak. Ege ve Marmara’da perşembe gününden itibaren güneşli günler yeniden başlayacak. Bu kez de şiddetli yağışlar Karadeniz ve Akdeniz’in bir bölümü ile doğuyu etkisi altına alacak. Hava sıcaklıklarında 6-8 derece düşüş görülecek. (Star)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler