YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Havaalanında Putin alarmı
Havaalanında Putin alarmı
03 Aralık 2012 12:40
Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in uçağının inmesi beklenen Atatürk Havalimanı'nda, üst düzey güvenlik önlemleri alındı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'i taşıyan uçağın, öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı'na inmesi bekleniyor. Bu çerçevede Devlet Konukevi ve çevresinde, sabah saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri üst düzeye çıkarıldı.

Özel harekat polisleri ve emniyet görevlileri, konukevi çevresinde kontrollerini sürdürürken, çevredeki yüksek binalarda keskin nişancılar görev yapıyor. Putin'in güvenlik gerekçesiyle hangi güzergahı kullanacağı belli olmazken, muhtemel güzergahlarda da önlemler alındı.

Cumhurbaşkanlığı bomba imha ekibi görevlileri, konukevi etrafında kapsamlı bir araştırma yaptı. Dedektör köpek ''Ateş'' de bu aramalara katıldı. ''Ateş'', aldığı komutlara harfiyen uyarak hem basın araçlarını hem de çevredeki yeşil alanları aradı. Dedektör köpek tarafından araçların motor bölümlerinin içinin bile arandığı görüldü.

Konukevi önünde Devlet Başkanı Putin'in havalimanından Başbakanlık Ofisi'ne geçerken kullanması için bir limuzin hazır bekletiliyor.

Rusya Devlet Başkanı Putin'in İstanbul'a gelişini haber yapmak amacıyla da bir çok televizyon kanalı havalimanından canlı yayın yapıyor.

Bu arada, Devlet Konukevi'nin önündeki göndere Türk bayrağı ile birlikte Rusya bayrağı çekildi.


-Putin'in İstanbul temasları-


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Başbakanlık Ofisi'nde görüşecek.

Görüşmenin ardından Türkiye-Rusya 3. Üst Düzey İşbirliği Konseyi Toplantısı yapılacak. Erdoğan ile Putin, daha sonra ortak basın toplantısı düzenleyecek. aa

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler