YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava sıcaklıkları daha da düşecek
Hava sıcaklıkları daha da düşecek
12 Kasım 2011 08:09
Hava sıcaklıkları mevsim normallerinin altında seyredecek...

 

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu ile Sivas, Tokat, Elazığ, Hatay, Muğla, Antalya'nın batı ilçeleri, Kırklareli, Tekirdağ, İstanbul'un Silivri ve Çatalca ile Balıkesir'in Bandırma ilçelerinde aralıklarla görülecek yağışların, genellikle yağmur, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Sivas ve Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görülmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI :Ülke genelinde 4 ila 6 derece azalacağı ve mevsim normalleri altında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR :Kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta, Marmara, Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuvvetli (40-60 km/s)olarak esecek.
UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Marmara, Ege kıyıları ile Batı Akdeniz kıyı kesiminde kuzey ve kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-60 km/s)olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERDE HAVA

MARMARA:  Parçalı ve çok bulutlu, Kırklareli, Tekirdağ, Çorlu, Balıkesir'in Bandırma ile İstanbul'un Silivri ve Çatalca ilçeleri yağışlı geçecek. Yağışlar yağmur sabah saatlerinde Kırklareli çevrelerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde kar şeklinde olacak. Rüzgar; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

EGE: Parçalı, Güney Ege çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Muğla çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek. Rüzgar; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Hatay ile öğle saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçeleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; batı kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli (40-60 km/s) olarak esecek.

İÇANADOLU: Parçalı, kuzeydoğusu çok bulutlu, Sivas çevreleri karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek. Sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Kıyıları ile Bartın çevrelerinde sabah saatlerinde sis görülecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Tokat çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, kuzey ve doğusu ile Elazığ çevreleri yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle karla karışık yağmur ve kar, Elazığ ve Iğdır çevrelerinde yağmur şeklinde olacak. Sabah ve gece saatlerinde bölge genelinde buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı çok bulutlu, Diyarbakır, Batman ve Siirt çevreleri aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler