YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava Kuvvetleri'nden flaş açıklama
Hava Kuvvetleri'nden flaş açıklama
05 Mayıs 2010 11:55
Erzincan'daki silahlı terör örgütüne ilişkin, aralarında 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de bulunduğu davanın görüldüğü Erzuurm Adliyesi'nde duruşma sırasında dün F-16'ların uçmasına Havva Kuvvetleri Komutanlığı'ndan açıklama geldi...

Hava Kuvvetleri Komutanlığından yapılan açıklamada, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen ''Erzincan'daki silahlı terör örgütü'' davası sırasında mahkeme üzerinde uçuş yapıldığı haberleriyle ilgili, ''Yapılan uçuş rutin bir eğitim uçuşu olup, söz konusu haberlerde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır'' denildi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığının internet sitesinde yer alan açıklamada, bugün çeşitli basın yayın organlarında iki F-16 savaş uçağının Erzurum üzerinde alçak uçuş yaptığına yönelik haberler yer aldığı hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

''Hava Kuvvetleri Komutanlığı uçuş eğitim görevlerini Türkiye'nin değişik hava sahalarında icra etmektedir. 4 Mayıs 2010 tarihinde iki RF-4E uçağı önceden planlı uçuş eğitim görevini, Erzurum Meydanı bölgesini de kapsayacak şekilde 3000 feet irtifadan usullere uygun olarak icra etmişlerdir.

Yapılan uçuş rutin bir eğitim uçuşu olup, söz konusu haberlerde yer alan iddialar gerçeği yansıtmamaktadır.'' A.A.

TESADÜFLERE BAK !
 // VATANDAŞ
Olacakya ne hikmetse bu rutin işler hep o günlere saatlere denk geliyor farklı mekanda iş çıkıyor kervan geçiyor şimdi ise yine o malum saatte kara sinek gelip teget geçiş yapıp öpücük atıp el sallayıp gidiyor.Bu işlerin hepsi tesadüfi işler !...
05 Mayıs 2010 14:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler