YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hava-İş'ten THY'ye cevap
Hava-İş'ten THY'ye cevap
18 Mayıs 2013 17:22
Hava-İş Sendikası, Türk Hava Yolları (THY)'ndan gelen 'toplu sözleşmeyi imzalama' çağrısına, yazılı açıklama ile cevap verdi.

Açıklamada, bu şartlar altında THY ile masaya oturulmayacağı belirtilirken, "Hava-İş olarak karşılıklı saygı zedelemeden uyuşmazlık maddelerinin kaldığı yerden ve grevin sonuçlandırılmasını sağlayacak bir noktada müzakereye hazır olduğumuzu belirtiriz" denildi.

Hava-İş sendikasının sitesinde yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bu yazı ile bize yapılan çağrı toplu iş sözleşmesine uyuşmazlık maddeleri çerçevesinde görüşmelerin kesildiği noktadan yeniden başlatılması çağrısı değildir. Yazıda kullanılan üslup ve yaklaşım, hem THY çalışanlarına hem de Hava-İş sendikası tüzelliğine saygı duymayan bir niteliktedir. Bunu reddediyoruz. THY A.O Yönetimi 5 ay önce ilk görüşmede sunduğu teklifleri dayatmaktadır.

Bu da kabul edilemez. Hava-İş sendikası olarak çalışan-şirket-ülke yararını değerlendirmek suretiyle, şirketin temsilcisi THY A.O ve işçilerin temsilcisi Hava-İş Sendikası olarak ülkemizde yasalarla tanınan ve çerçevesi çizilen toplu iş sözleşme müzakereleri esaslarında karşılıklı saygı zedelemeden uyuşmazlık maddelerinin kaldığı yerden ve grevin sonuçlandırılmasını sağlayacak bir noktada müzakereye hazır olduğumuzu belirtiriz.”

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler