YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatipoğlu: Çocuğumu Paralel Yapı'nın kolejinden aldım diye...
Türkiye'nin en sevilen ekran yüzlerinden biri olan ilahiyatçı profesör Dr. Nihat Hatipoğlu'nu yıpratmak amacıyla bir 'gazete' tarafından hazırlanan haberde verilen bilgiler tamamiyle yalan ve iftiradan ibaret çıktı.
Hatipoğlu: Çocuğumu Paralel Yapı'nın kolejinden aldım diye...
04 Ekim 2014 / 13:56 Güncelleme: 04 Ekim 2014 / 14:00

Resmi hiçbir belgeye dayanmaksızın hazırlanan haberle Hatipoğlu'nu karalamaya çalışan gazete Sultanahmet'te Hatipoğlu'na ait olduğu söylenen otelin kaçak katla yükseltildiği ve otelin yanındaki kamuya ait arazinin de izinsiz olarak kullanıldığını iddia etti.

İddiaları sert bir şekilde yalanlayan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, "Bina 5 sene önce satın alındığında da 4 katlıydı hala 4 katlı. Biz binayı almadan 17 sene önce bahsedilen katla ilgili af çıkmış. 100'e yakın iş yeri bu şekilde aftan yararlanmış. İki bina arasında kamuya ait olduğu iddia edilen arsa Türk Mehmetçik Vakfı'na aitti. Burayı Mehmetçik Vakfı'ndan bir şirket aldı, onlardan da oteli işleten şirket satın aldı" dedi.

Haberin maksatlı şekilde hazırlandığını vurgulayan Hatipoğlu, "Ramazan'dan bu yana villam var, havuzum var diye yazıp duruyorlar. 20 yıldır aynı dairede oturuyorum. Tüm bunlar çocuğumu Paralel Yapı'nın kolejinden aldım diye yapılıyor" diye konuştu. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler