YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hataylı şehidin evine ateş düştü
Tokat'ta jandarmaya düzenlenen hain pusuda 7 askerimiz şehit oldu. Tüm ülkeyi yasa boğan olay 7 ailenin de evine ateş gibi düştü. Anneler, babalar kınalı kuzuları için ağlıyor.
Hataylı şehidin evine ateş düştü
07 Aralık 2009 / 22:01 Güncelleme: 07 Aralık 2009 / 22:02

Tokat'ın Reşadiye ilçesinde teröristlerce jandarma ekiplerine düzenlenen saldırıda şehit olan 7 askerden biri olan Fatih Yonca'nın Hatay'ın İskenderun’daki evine ateş düştü.

 
 

Tokat'a bayram tatilinden sonra bu sabah dönen ve hain pusuda şehit olan Jandarma Er Fatih Yonca'nın, sabah saatlerinde annesi Gülsüm Sönmez'i arayarak, “Birliğime ulaştım anne” dediği öğrenildi.

Akşam saatlerinde şehit haberini televizyonda haber bültenlerinden öğrenen Sönmez ailesi, haberle yıkıldı. Maddi durumları son derece kötü olan ve sıvasız derme çatma bir evde yaşayan ailesi, Fatih'in şehit haberiyle yıkıldı. Feryatların yükseldiği ev, akraba ve komşularla dolup taşarken anne Gülsüm Sönmez "Allah kimsenin ciğerine bu acıyı düşürmesin. Kendi ellerimle yolcu ettim oğlumu, “Anne merak etme, askere değil tatile gidiyorum” dedi. Şehit haberini mi alacaktım oğlum" diyerek ağıtlar yaktı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler