YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'daki saldırıda 1 terörist ölü ele geçirildi
Hatay'daki saldırıda 1 terörist ölü ele geçirildi
08 Ağustos 2009 13:46
1 akserin şehit olduğu bir askerin yaralandığı saldırıda 1 teröristin ölü ele geçirildiği bildirildi.

Hatay'da, askeri radar mıntıkasında, teröristlerle girilen çatışmada bir teröristin silahıyla birlikte ölü olarak ele geçirildiği bildirildi.


1 akserin şehit olduğu bir askerin yaralandığı saldırıda 1 teröristte ölü ele geçirildi...


Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Antakya'nın merkeze bağlı Karlısu beldesi ile İskenderun ilçesine bağlı Domuztaşı Tepe mevkisine yakınlarındaki askeri radar mıntıkasında, bir grup PKK/Kongra-Gel terör örgütü mensubuyla sıcak çatışmaya girildiği ve bir askerin şehit olduğu, bir askerin de yaralandığı hatırlatıldı.


Açıklamada, bölgede tarama çalışmalarının devam ettiği, bu kapsamda, ''dur'' ihtarına ateşle karşılık veren teröristler ile silahlı çatışma yaşandığı, çatışmanın merkeze bağlı Karlısu beldesinde askeri radar noktasında devam ettiği belirtildi.


Çatışma sonucunda 1 terör örgütü mensubunun 1 adet M-16 piyade tüfeği, mühimmatı ve sırt çantası ile birlikte ölü olarak ele geçirildiği, bölgede operasyonların devam ettiği kaydedildi.


Askeri radar mıntıkasında, terör örgütü mensuplarınca açılan ateş sonucu devreyi görevi yapan askerlerden Yusuf Tiryakioğlu şehit olmuş, Cüneyt Sevinçkan da yaralanmıştı.


ERDOĞAN'DAN BAŞBUĞ'A BAŞSAĞLIĞI


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'da terör örgütüne yönelik yürütülen mücadelede bir askerin şehit olması, bir askerin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın İlker Başbuğ'a gönderdiği telgrafla başsağlığı diledi ve üzüntülerini iletti.


Başbakanlık Basın Merkezi'nin internet sitesinde yer alan açıklamada şöyle denildi.


''Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Hatay'da terör örgütüne yönelik yürütülen mücadelede bir askerimizin şehit olması, bir askerimizin de yaralanması nedeniyle Genelkurmay Başkanı Orgeneral Sayın İlker Başbuğ'a bir telgraf göndererek üzüntülerini iletmiş, Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kahraman mensuplarına başsağlığı dilemiştir.''

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler