YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay'daki olayı tasvip etmiyoruz
Hatay'daki olayı tasvip etmiyoruz
28 Temmuz 2012 11:00
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çelik, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun karıştığı olayla ilgili açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, yaptığı yazılı açıklamada, 29 Haziran 2012 tarihinde, Hatay'ın Dörtyol ilçesinde, AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğlu İstemi Kağan Türkoğlu'nun adının karıştığı bir olayla ilgili olarak savcılığın, davalı olan bazı polis memurlarının, müşteki İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun tarafından teşhis edilmesini talep ettiğini belirtti.

Kimin haklı kimin haksız olduğuna bağımsız yargının karar vereceğini ifade eden Çelik, 'Ancak teşhis amaçlı olsa da bazı emniyet mensuplarının basına yansıyan görüntülerde olduğu gibi bir muameleye maruz kalmasını parti olarak asla tasvip etmediğimizi, Hatay Valiliği'nin konu ile ilgili soruşturma açmasını yerinde bulduğumuzu kamuoyuna saygıyla arz ederiz' dedi.

 

Hatay Valiliği

 

Hatay Valiliği'nin internet sitesinde yer alan açıklamada, 27 Temmuz 2012 Cuma günü basına yansıyan 'Emniyette skandal' ve 'Polisleri suçlu gibi dizdiler' başlıklı haberde, Dörtyol İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde, Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu'nun oğluyla tartıştığı iddiasıyla Komiser Yardımcısı Murat Emer'in görevinden alındığı, polislerin ellerine numara verilerek teşhis için duvara dizildiği iddialarına yer verildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

'Dörtyol Cumhuriyet Savcılığı'nın 29 Haziran 2012 tarih ve 2012/3382 hazırlık sayılı talimat yazısı ile darbedildiklerini iddia eden müşteki İstemi Kağan Türkoğlu ve Ömer Uzun'a darp olayına karışan polis memurlarının tespiti amacıyla 'canlı teşhis' yaptırılması talimatlandırılmıştır. Basında yer alan görüntüler İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Marangoz ve müştekilerin avukatları huzurunda olaya karıştığı iddia edilen şüphelilerin tespiti amacıyla savcılığın talimatı ile yapılan 'teşhis işleminin' görüntüleridir ve yürütülen adli işlemin bir parçasıdır. Konuyla ilgili olarak Valiliğimizce idari soruşturma başlatılmıştır.' (AA)

Ayaklar baş olursa
 // Ünal İNCE
Yazık size verilen oylar basiretsiz insanlar pof pof cu insanlar ne demek? Senin o polisleri sıraya dizdiripte teşihis yaptırman bir millet vekiline yakışırmı İSTİFA ET Ne oldügu belli vekil. Buradan Başbakanada sesleniyorum Demokrasi ,Demokrasi diye Teröriste ve Kaçakcıya bu kadar taviz verilmez Yeter artık bir dur deme zamanı gelmedimi? Eğer hainler Dağdan insin diyorsan onlardan CaCIK Bile olmaz yine hain Yine hain. Kalkıp makamını versen yinede senin elbisende ,Malın...
28 Temmuz 2012 19:18
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler