YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatay saldırısında gelişme
Hatay'daki polis merkezine düzenlenen bir polisin şehit olduğu 3 memurun da yaralandığı terör saldırısında kullanılan otomobil, Amanos Dağları eteklerinde terk edilmiş şekilde bulundu.
Hatay saldırısında gelişme
14 Ekim 2011 / 18:58 Güncelleme: 14 Ekim 2011 / 18:58

Hatay'ın İskenderun ilçesi Denizciler beldesinde, bir polis memurunun şehit olduğu, ikisi polis üç memurun yaralandığı terörist saldırıda kullanılan otomobil, terk edilmiş vaziyette bulundu.

Alınan bilgiye göre, Denizciler beldesindeki Şehit Kazım Şengül Polis Merkezi Amirliği binasına yapılan saldırıda polis memuru Kadir Alcıoğlu'nun şehit olması, polis memurları Ali Zeytin ve Hasan Yılmaz ile sivil memur Halil Kara'nın yaralanması olayında teröristlerce kullanılan otomobil, güvenlik güçlerince, saldırının yapıldığı yerden 10 kilometre uzaklıkta Amanos Dağları eteklerinde terk edilmiş halde bulundu.

Değirmendere Köyü Şalen Kalesi mevkisinde bulunan ve saldırıdan sonra 2 teröristin kullandığı belirlenen otomobilde yapılan incelemede, kan izlerine rastlanıldığı belirtildi.

İskenderun İlçe Jandarma Komutanlığına getirilen araçta incelemelerin sürdüğü, bölgede ise güvenlik güçlerince operasyon yapıldığı öğrenildi.

Bu arada, Denizciler beldesinde vatandaşlar ev ve işyerlerine Türk bayrağı asarak saldırıyı kınadı.

Olayın gerçekleştiği Şehit Kazım Şengül Polis Merkezi'nin duvarlarına da Türk bayrakları asıldığı gözlendi.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler