YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hatalı klavuz açıklaması
Hatalı klavuz açıklaması
19 Temmuz 2010 14:06
ÖSYM Başkanı Ünal Yarımağan, 2009 ÖSYS başarı sıraları bilgilerinde 49 programda yanlışlık yapıldığını belirterek"Küçük bir unutkanlıktan kaynaklandı"dedi.

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ünal Yarımağan, ''2009 ÖSYS en küçük puan ve başarı sıraları bilgilerinde, 49 program için yanlışlık olduğunun belirlendiğini belirterek, ''Bu yanlış küçük bir unutkanlıktan kaynaklanıyor... Bunu iki sayfalık bir düzeltme halinde hazırladık. Bu düzeltmeleri internet sayfamıza da koyduk'' dedi.

Yarımağan, ÖSYS Kılavuzu'daki yükseköğretim programlarının 2009 merkezi yerleştirmedeki en düşük puanları ve başarı sıraları ile ilgili düzenlediği basın toplantısında, 2010 ÖSYS Yüksek Ögretim Programları ve Kontenjanları kılavuzunda yer alan ''2009 ÖSYS En Küçük Puan ve Başarı Sıraları'' bilgilerinde, 49 program için yanlışlık olduğunun belirlendiği belirterek, ''Bu yanlışlık küçük bir unutkanlıktan kaynaklanıyor. Görme adayların yerleştirmelerinde bir takım özel işlemler yapılıyor. Çünkü görme engelli adaylar şekilli sorulardan muaflar... Bunu iki sayfalık bir düzeltme halinde hazırladık. Bu düzeltmeleri internet sayfamıza da koyduk'' şeklinde konuştu.

AA

unuttum
 // unuttum
kaç senedir bu işin başındasın ya ne unutkanlığı bu sen bu kılavuzu elini ensene dayayıp keyif yaparken mi hazırladın da unutkanlık diosun bide böle bişey olamaz ya sen bizim halimiziz bilmiosun öğrenci tercih yaparken bi bak bakalm senin o unutkanlık dedin durum yüzünden biz neler çekioz tabi ya sen ne bilceksinnki................... vicdanın rahat mı böle yaptın için Allah rızası için şu yorumları aç da bi oku bakalm bu öğrenciler senin hakkında ne düşün...
03 Ağustos 2010 22:15
küçük bi unutkanlık mı????????
 // öğrenci
yeter artık ya her zaman aynı hatalar siz bu kadar gençle dalga mı geçiyonuz.mahfettiniz hayatımızı.bizim sınavlarda yaptığımız küçük unutkanlıklar hayatımıza mal oloyo.sorular hatalı formlar hatalı bunca zaman siz napıyosunuz yaaaaaaaaa......
19 Temmuz 2010 23:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler