YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastaneye gelen başörtülü hastayı bile almadılar
İmam Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları ÖNDER Onursal Genel Başkanı İbrahim Solmaz, yaşam tarzına asıl müdahalenin 28 Şubat'ta olduğunu ve medyanın bugünkü gibi olaya müdahale şeklinde yaklaşmadığını söyledi.
Hastaneye gelen başörtülü hastayı bile almadılar
10 Kasım 2013 / 21:30 Güncelleme: 10 Kasım 2013 / 21:40

O süreçte yaşananları aktaran Solmaz, "28 Şubat'ta , İmam Hatip'teki kız öğrencilerin normalde başı kapalı okumalarına rağmen bunu yasakladılar. Halbuki, yıllardır böyle geliyorlardı. Üniversiteye başörtülü gelen öğrencilere bir anda ‘Giremezsiniz' denildi.

Rövanş değil hakkın iadesi

Bu yaşam tarzına müdahaleydi" diye konuştu. Yaşam tarzlarını koruyamadıkları, buna müdahale edildiği için de binlerce öğrenci Viyana başta olmak üzere yurt dışına çıktıtığını belirten Solmaz, hastaneye giden hastalara bile başörtülü oldukları için tedavileri uygulanmadı günler yaşandığını kaydetti.

Bugün bu haklarının iadesinin bir rövanş olmadığının altını çizen Solmaz, "Özellikle 28 Şubat döneminde yapılan haksızlıklarla ilgili olarak kanuni düzenlemelerle kat sayı kaldırıldı, imam hatip orta kısım açıldı. Başörtülü girmenin önü açıldı, ellerinden alınan bir insan hakkının iadesidir. Bunu rövanş olarak görüyorsa, bunu insan hakkı olarak görmüyor demektir" diye konuştu.

 

HABER7

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler