YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastaneden ilk açıklama
İsrail saldırısında yaralananların tedavi altına alındığı Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin başhekimi hastaların kol ve bacaklarında ciddi yaralanmalar olduğunu söyledi.
Hastaneden ilk açıklama
03 Haziran 2010 / 11:38 Güncelleme: 03 Haziran 2010 / 12:15

Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Metin Doğan, İsrail'den getirilen yaralıların genellikle göğüs, batın, kol ve bacaklarında ciddi yaralanmalar olduğunu belirterek, ''Ağırlıklı olarak ateşli silah yaralanması söz konusu'' dedi.

Doç. Dr. Doğan, hastane önünde basın mensuplarına yaptığı açıklamada, hastaların sağlık durumlarının dün akşamdan itibaren tüm servisler tarafından değerlendirildiğini söyledi.

Gerekli tıbbi müdahalenin yapıldığını bildiren Doğan, yaralıların genellikle göğüs, batın, kol ve bacaklarında ciddi yaralanmalar olduğunu vurguladı. Doç. Dr. Doğan, ''Ağırlık olarak ateşli silah yaralanması söz konusu'' dedi.

Doç. Dr. Doğan, 3 yaralının tedavisinin yoğun bakımda sürdüğünü, diğer hastaların servislerde tedavi altında bulunduğunu belirterek, genel sağlık durumlarının ve morallerinin iyi olduğunu, birinci derecede yakınlarıyla görüştürüldüklerini ifade etti.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler