YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hastanede şike zirvesi
Hastanede şike zirvesi
10 Temmuz 2011 09:33
Şike soruşturmasında tutuklanma talebiyle mahkemeye sevk edilen Aziz Yıldırım rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. Kontrollerde değerleri normale yakın çıkan Yıldırım'ın TFF Başkanı ve F.Bahçe yöneticileriyle görüştüğü iddia edildi.

Şike soruşturmasında ‘Silahlı Şike Örgütü kurup yönetmek’le suçlanan ve savcılık ifadesinin ardından ‘tutuklanması’ istemiyle mahkemeye sevkedilen Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, özel doktorunun ‘felç riski var’ iddiası üzerine mahkeme sorgusu yarıda kesilerek Şişli Etfal Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede yapılan kontrollerinde tüm değerleri normale yakın çıkan Yıldırım, gece 02.00’ye kadar Federasyon Başkanı, Fenerbahçe yöneticileri ve taraftar temsilcileriyle görüşmeler yaptı. Hukukçular, bunu skandal olarak nitelendi, savcılık inceliyor.

Kimlik tespitinde rahatsızlandı

Emniyette ‘susma’ hakkını kullanan ve önceki gün hastaneden alınarak savcılığa sevkedilen Aziz Yıldırım, soruşturmayı yürüten Özel Yetkili Savcı Mehmet Berk tarafından 9 saat süreyle sorgulandı. 4 kez doktor kontrolü için ara verilen sorgunun ardından Savcı Berk, tutuklanması istemiyle Yıldırım’ı nöbetçi 14. Ağır Ceza’ya sevketti. Hakim karşısına çıkarılan Yıldırım, kimlik tespiti yapılırken kendisini rahatsız hissettiğini söyledi. Mahkeme salonuna Yıldırım’ın özel doktoru ile 112 Acil doktoru çağrıldı.

Doktorlar ‘felç riski var’ dedi

“Yıldırım’ın 3 gün önce olduğu anjiyonun vücutta yarattığı tahribat ve sağ bacağında yürümesini engelleyecek kasılma olması ve şekerinin  220’ye kadar çıkması nedeniyle felç riski olduğu” yönünde görüş belirtilmesi üzerine Nöbetçi Hakim Hadi Çağdır, Yıldırım’ın polis gözetiminde sağlık ekipleri tarafından hastaneye götürülmesine karar verdi. Nöbetçi hakim, Yıldırım’ın sağlık durumunun iyileşmesinin ardından en kısa zamanda yeniden mahkemeye getirilerek ifadesinin alınmasını da hükme bağladı.

Özel doktorlarına izin verilmedi

Bunun üzerine, sevkin güvenliğiyle sorumlu olan polis, Aziz Yıldırım’ın hastanedeki sürecine ilişkin rapor tuttuğu öğrenildi. Polisin raporunda, “adliyeden acil servise götürülen Yıldırım’ın şekerinin 150 çıktığı, felç riski bulunmadığı, düzensiz kan değerlerinin kontrol altında tutulması için 24 saat hastanede bekletileceğini ve acilden dahiliyeye sevk edildiğini” belirttiği öğrenildi. Tedaviye müdahale etmek isteyen Yıldırım’ın özel doktorlarına “bu konuda hastane personelinin görevli olduğunu” söyleyen polisin, özel doktorların istediği test sonuçlarını da savcılık izni olmadığı için vermediği öğrenildi.

Trafik gece 02.00’ye kadar sürdü

Sağlık sorunları nedeniyle ifade veremeyen Aziz Yıldırım, Şişli Etfal’e yatırıldıktan sonra, Fenerbahçe yöneticisi Nihat Özdemir, Fenerbahçe taraftar temsilcileri ve TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar’la görüştü. Emniyette  gözaltındayken rahatsızlandığı gerekçesiyle Cuma gecesini İstanbul Tıp Fakültesi’nde geçiren, sabah 08.30’da götürüldüğü adliyede zorlu bir sorgu sürecine yaşayan Yıldırım’ın, gece 02.00’ye kadar görüşme trafiğini sürdürmesi dikkat çekti. 24 saate yakın hastanede kalan Yıldırım dün akşam yeniden adliyeye götürüldü. Hakim karşısına çıkarılan Yıldırım’ın sorgusuna başlanırken, FB’li taraftarlar denizden teknelerle destek için geldi.

BEN PKK’LI MIYIM NE TUTUKLAMASI?

Aziz Yıldırım’ın savcının tutuklama istemiyle mahkemeye sevk kararını açıklamasının ardından “Ben PKK’lı mıyım, ne tutuklaması’ diye tepki gösterdiği öğrenildi.

Hastayım, beni tutuksuz yargıla

Fenerbahçe Spor Kulübü’nün resmi internet sitesinde Aziz Yıldırım’ın savcıya verdiği ifadenin bir bölümü yayınlandı. Hakkındaki suçlamaların hepsini reddeden Yıldırım’ın savcıya  “Rahatsızlıklarım, sağlık sorunlarım var. Kalbimde stent takılı, damarımda tıkanıklık var, böbreğimde kist var, şeker ve tansiyon hastalığım var. Gözaltına alındığımdan bu yana hemen hemen her gün hastaneye gidip geldim. Şu anda da aynı rahatsızlıkları yaşıyorum. Arzum yapmadığım ve samimi olarak söylediğim, işlemediğim bu suçlardan dolayı şahsımın serbest bırakılması, dışarıdan bu davanın devam etmesi, sonunda çıkacak karar neticesinde, suçumuz var ise bu  suçumuzun cezasını çekmektir. Şuan sağlık nedeniyle bir yere, cezaevine gitmem beni zor  durumda bırakacaktır” dediği ifade edildi.

Star

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler