YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hassa Kaymakamı Pala hakkında tutuklama kararı alındı
Hassa Kaymakamı Pala hakkında tutuklama kararı alındı
14 Ağustos 2016 21:55
Siirt'te gözaltına alınan ve adli kontrol şartıyla serbest bırakılan eski Siirt Vali Yardımcısı ve Hassa Kaymakamı Mustafa Pala ile bir şüpheli hakkında, savcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınıp serbest bırakılan eski Siirt Vali Yardımcısı ve Hassa Kaymakamı Mustafa Pala ve H.A. hakkında, savcılığın itirazı üzerine tutuklama kararı çıkarıldı.

Alınan bilgiye göre, FETÖ'nün darbe girişimi kapsamında gözaltına alınan Pala ve H.A'nın dün çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına, savcılıkça itirazda bulunuldu.

Savcılığın itirazını değerlendiren mahkeme, Pala ve H.A. hakkında tutuklama kararı çıkardı.

Operasyonda gözaltına alınanlardan 25'inin ise emniyetteki işlemleri sürüyor.

Olay

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında, 44 ilde gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonda yakalanan 90 kişiden, 57'si işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmişti.

Şüphelilerden 31'i tutuklanmış, 26'sı adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı. Şüphelilerden 8'i daha dün adliyeye sevk edilmiş, bunlardan 4'ü tutuklanmış, aralarında eski Siirt Vali Yardımcısı ve Hassa Kaymakamı Mustafa Pala'nın da bulunduğu 4'ü ise adli kontrol kararıyla serbest bırakılmıştı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler