YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haşim Kılıç'tan Twitter ve seçim yorumu!
Haşim Kılıç'tan Twitter ve seçim yorumu!
07 Nisan 2014 11:30
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Twitter'a erişim engelinin kaldırılması kararını ve seçimlere yapılan itirazlar hakkında açıklama yaptı.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yüksek Mahkemenin Twitter'a erişim engelinin kaldırılması kararına karşı yapılan eleştirilere ilişkin, "Mahkeme bir karar vermiştir. Bu kararın sonucunda da bu tür duygusal bir takım refleksler olabilir. Biz bunları anlayışla karşılıyoruz" dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, seçim sonuçlarına itirazlar hakkında, "Yüksek Seçim Kurulunun ne karar vereceğini bilmiyoruz. Böyle bir karar çıkarsa ve Anayasa Mahkemesine de başvuru olursa arkadaşlarımız oturur buna karar verir" dedi.

Kılıç sözlerini şöyle sürdürdü:

Bir ülkede sistem çalışıyorsa bundan endişe etmemek lazım. Çeşitli itirazlar olabilir, çeşitli yanlışlıklar olabilir, ancak görünen o ki sistem çalışıyor. Bununla ilgili kurullar, kurumlar, görevini ve gereğini yerine getiriyor. Böyle bir durumda herhangi bir endişeye kapılınmaması gerektiğini düşünüyorum"

12:06
 // Rasim DUMAN
Anayasa Mahkemesi'nde dava açabilmek için,butun iç hukuk yollarının bitirilmesi gerekiyordu. Twitter neden muaf tutuldu? Bence AYM yetkisini aştı. Cumhurbaşkanı da nedense bu konuda pek "naif". inanılır gibi degil. Turkiye "şer odaklarına" karşı kendisini nasıl savunacak?!...
07 Nisan 2014 12:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler