YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haşim Kılıç'a sert tepki: Al işte ispatı!
Sabah Gazetesi yazarı Sevilay Yükselir HSYK hakimi Yıldırım Şimşek'in yakmaya çalıştığı Fethullah Gülen'le ilgili şoke eden görüntülere nasıl ulaşıldığını anlatıldı. Yükselir 'yargıda paralel yapı yok' diyen Haşim Kılıç'a da tepki gösterdi.
Haşim Kılıç'a sert tepki: Al işte ispatı!
07 Mayıs 2014 / 07:20 Güncelleme: 07 Mayıs 2014 / 07:29

Gazeteci Sevilay Yükselir, dün  A Haber'de yayınlanan Fethullah Gülen'le ilgili bazı videoları yakmaya çalışan HSYK hakimi Yıldırım Şimşek hakkında çarpıcı tespitlerde bulundu.  

Sevilay Yükselir  gündem yaratan videoya Ankara'dan gelen bir ihbar maili sonucu ulaştıklarını belirtirken  yargıda paralel yapı yok diyen Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'a "yargıda paralel yapı yok diyordu al işte bu ispatı" şeklinde tepki gösterdi.

Olay görüntülere ihbar sonucu ulaşıldı

Bana  çok sayıda mail geliyor. Elimden geldiğince bunları değerlendiririm.  Bir davetteyken bana bir mail geldi. Ankara'dan geldi mail elimde 'HSYK'da görev yapan Yıldırım Şimşek ilgili görüntüler var. Tandırda yakılmak üzere kurtardım. Size ulaştırabilirim' dedi.

Ben kendisini telefonlar aradım. Elinde ne olduğunu sordum. Bu maili sizle birlikte 12 kişiye attım. Başbakan'ın 2 tane danışmanı var, gazeteciler var dedi. Elimde belgeler, hard diskler, çürümüş belgeler var dedi.  

Yıldırım Şimşek bunu yakılsın diye köye götürüyor. Orada Başbakan hayranı biri bunu bulup haber veriyor. Sonra da bana ihbar geliyor.  Fidel Okan'dan yardım istedik onun aracılılığıyla köye gidilip belgelere ulaşıldı.

Önce CD'leri aldık belgeleri 2 gün alamadık. Bu adam HSYK'da ilk teknik hakim dedim. Paralelciler işin seyrini değiştirmeye alışıyor.  Diyelim ki bu Fethullah Gülen'in Necdet Hoca'ya fırça attığı bir video, bunu insan neden yok etmeye çalışır ki? Korkuyor, içinde ne olduğunu bilmiyor. Kurtarmaya çalıştığımız hard disk var.

Haşim Kılıç'a tepki: Al işte yargıdaki Paralel Yapı'nın ispatı 
 
Biz aylardır yargıdaki paralel çeteden bahsediyoruz. Ben adını açık açık verdim Yıldırım Şimşek nerede? Neden iddialara cevap vermiyor. Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç yargıda paralel yapı yok, bunu demek, ayıptır, günahtır diyordu, işte ispatı. Paralel yapı var, o adam HSYK'da hakimdi, bütünüyle hayatını Gülen'in sohbetlerini dinleyerek geçirmiş, onun güdümüne girmiş, efsunlanmış bir halde onun sohbetlerini dinlemiş, ve hezeyanla kapılmış korkuyla elinde ne var ne yok yakmaya yıkmaya çalışmış.
 
Bu arkadaş panikle bunu yakmaya çalışıyorsa bu haber değil mi? HSYK paralel yapının karargahıdır dedim yazımda. Yargıdaki, emniyetteki yapıdan bahsettim defalarca. Bu hakim ofisinde ne var ne yok yaktırmış. Bunu akrabaları söylüyor. Acaba diğer makbuleciler emniyet içindeki, yargı içindekiler  tandırda yakmak için bir yerlere belge, CD yolladılarmı? Beni itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar. Önemli olan yayınladığımız görüntülerdi. Görüntü ve belgeler göz ardı edildi.
 
Fidek Okan'da konuyla ilişkin 'Cemaatin önde gelen isimlerinin ses dosyaları, ifadeleri sözleri var. HSYK, yargı içinde, emniyet içinde kendini koruyan bir yapı var. Biz bu yargıyı deşifre edip halka göstermeye çalışıyoruz.' dedi.

 

STARGAZETE

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler