YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haşim Kılıç Yüce Divan'da yargılanmalı!
Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, son açıklamalarından sonra hedef haline geldi.
Haşim Kılıç Yüce Divan'da yargılanmalı!
28 Nisan 2014 / 23:31 Güncelleme: 28 Nisan 2014 / 23:31

AK Parti kurmaylarından ANAR Genel Müdürü İbrahim Uslu Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın yargılanması gerektiğini öne sürdü.

Anayasa Mahkemesinin Twitter kararı ile Anayasayı ihlal ettiğini öne süren Uslu şunları söyledi:

“Haşim Kılıç’ın yargılanması gerekir. İç hukuk yolları tüketilmeden Twitter kararı verildi. Bu kararın alınmasında Sayın Haşim Kılıç’ın özel çabaları çok etkili oldu. Ama Twitter ile ilgili müracaatın kabul edilmesi ve karara bağlanması, 12 Eylül referandumunda kabul edilen anayasal düzenlemenin açıkça ihlal edilmesi neticesinde mümkün olmuştur. Anayasa kuralının bizzat Anayasa Mahkemesi Başkanı ve bazı üyeleri tarafından ihlal edilmesinin bir suç teşkil edip etmediğinin dava konusu olması gerekir. Sayın Haşim Kılıç’ın Yüce Divan’da yargılanabilmesi için gerekli prosedürler işletilmeli”

Evinde TV yok, CHP niye oy versin

İbrahim Uslu, AK Parti ve Hükümet politikalarının belirlendiği “Strateji Ekibi”nde yer alan isimler arasında bulunuyor. Başbakan Erdoğan’ın aday olduğu takdirde ilk turda Cumhurbaşkanı seçileceğini savunan Uslu, ismi Köşk için geçen Kılıç’a,” Cumhurbaşkanlığına niyetlenme” çağrısı yaptı. Kılıç’ın Köşk motivasyonuyla böyle davranışlar sergilemiş olabileceğini ancak seçimde hiçbir şansı olamayacağını öne süren Uslu, “tüm bu yaşananlardan sonra Sn. Kılıç ancak Gülen Hareketi-CHP ittifakının adayı olabilir. Ama ben CHP seçmeninin de bundan çok mutlu olacağını düşünmüyorum. Hangi CHP’li daha Anayasa Mahkemesi üyesi seçildiği aşamada evinde televizyon olup olmadığı tartışılmış ve bazı rivayetlere göre bir gece yarısı çatısına anten takılıp evine televizyon alındığı iddia edilen birisine oy vermeye gönüllü olabilir ki? Haşim Kılıç’ın CHP’de hiçbir karşılığı olamaz” diye konuştu.

AK Partili isimler sert tepki göstermişti

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop Kılıç’ın konuşmasının hemen ardından, “Bu işler cübbeyle olmaz cübbesini çıkarsın siyasete girsin” demiş; Adalet Bakanı Bekir Bozdağ da Kılıç’ın siyaset yaptığını savunarak, “Kılıç’ın açıklamaları gösteriyor ki, Türkiye’nin yeni bir muhalefeti olmuştur” diye konuşmuştu. AKP’li milletvekili Şamil Tayyar da, Kılıç’ı ‘tarihin çöp sepetine atmıştı.’

Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, “Bence o Anayasa Mahkemesi Başkanı sıfatıyla değil egosu incinmiş bir kişi olarak konuşmasını yapmıştır” derken, Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler de, “Siyaset yapmak isteyenlerin önce cüppelerini çıkartması gerekir” diye konuşmuştu.

Son olarak İçişleri Bakanı Efkan Ala, Haşim Kılıç için, “Kendisini bitirdi” yorumunda bulunmuştu.

 

 

VATAN

00:44
 // HAŞİM HOSAFTAN NE ANLASIN
İteleyin Mısır'a gitsin. Orda kendisini seven çok olur. Sisi ile koyniş koyniş otursunlar....
29 Nisan 2014 00:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler