YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasdal'a şok ziyaret
Hasdal'a şok ziyaret
19 Şubat 2011 08:19
Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner dün Kuvvet Komutanları ile birlikte "Balyoz Darbe Planı" davası sanıklarını Hasdal Cezaevi'nde ziyaret etti

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner dün İstanbul'da Kuvvet Komutanlarıyla birlikte "Balyoz" davası nedeniyle geçen hafta tutuklanan ve Hasdal Cezaevi'nde bulunan 30'u general ve amiral 101 muvazzaf subayı ziyaret etti.

Gizli tutulan ve akşam saatlerinde ortaya çıkan ziyaretin 3.5 saat sürdüğü öğrenildi. Geçen cumartesi günü öğleden sonra Harbiye Orduevi'nde tutuklu general ve amirallerin aileleri ile görüşen Orgeneral Koşaner aynı günün akşamı Beşiktaş'taki Başbakanlık çalışma Ofisi'nde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile sürpriz bir görüşme yapmıştı. Bu görüşme ile ilgili açıklama yapılmazken, İçişleri Bakanı Beşir Atalay gazetecilerin soruları üzerine "163 subayın tutuklanması söz konusu, bunların106'sı muvazzaf subay. Böyle durumlarda Genelkurmay Başkanı ile Milli Savunma Bakanı'nın konuyu Başbakan ile görüşmesinden daha tabii ne olabilir"demişti.

ÜÇ HELİKOPTERLE GELDİLER

Dün de İstanbul'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner beraberinde Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral E. Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Necdet Özel ve 1.Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu olduğu halde Hasdal Cezaevi'ne gitti. Komutanlar cezaevinde bulunan 30'u general ve amiral 127 subayı ziyaret etti. Komutanların öğleden sonra Hasdal Askeri Cezaevi'nin bulunduğu Sakarya Kışlası'na üç askeri helikopterle geldiği ve ziyaretin 3.5 saat sürdüğü bildirildi. En üst düzeydeki bu ziyaret, TSK'nın tutuklu muvazzaf subaylara 'moral' ve 'dayanışma' mesajı olarak yorumlandı.

2008'DEKİ ZİYARET

Kocaeli Garnizon Komutanı Korgeneral Galip Mendi, Ergenekon örgütü soruşturması kapsamında tutuklanan eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'u 2008 yılında ziyaret etmişti. Mendi'nin, Kandıra F Tipi Cezaevi'nde Eruygur ve emekli Orgeneral Hurşit Tolon'u Türk Silahlı Kuvvetleri adına ziyaret ettiği açıklanmıştı.

ZİYARET 3.5 SAAT SÜRDÜ

Komutanların dün öğleden sonra İstanbul'daki Hasdal Cezaevi'ne üç helikopterle geldiği ve sürpriz ziyaretin 3.5 saat sürdüğü öğrenildi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Işık Koşaner geçen hafta da Harbiye Orduevi'nde tutuklu subayların aileleri ile bir görüşme yapmıştı. (Sabah)

DEMOKTATLIKLARIDA DEMOKRASİYE BAĞLILIKLARIDA BU KADAR.
 // VELİAHTPRENS
Hani meşhur bir söz vardır;ele verir dalkımı,kendi yutar salkımı.Bunların demokratlıklarıda,başkasına ayıp saydıklarının kendileri için mubah oldugunuda,uğrunda takla atıp durdukları iki yüzlü batıdan mota mot kopyalamış olduklarıda ortada.Hani kardeşim etikten,etkilemekten,ast,üst meselelerinden dem vurup bunların yanlışlıgından bahseden sizler degilmiydiniz?Ne işiniz var bu milletin verdikleri ile alınan helikopterlere binip tutuklu ziyaretinde?Tabi anlıyoru...
19 Şubat 2011 21:29
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler