YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasan Gerçeker, seçildikten sonra basın ile ilk ke
Hasan Gerçeker, seçildikten sonra basın ile ilk ke
Hasan Gerçeker, seçildikten sonra basın ile ilk ke
20 Şubat 2008 / 13:21 Güncelleme: 20 Şubat 2008 / 00:00


Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, seçişldikten sonra basın ile ilk kez buluştu. Gerçeker, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyor musunuz?'' sorusuna çok açık ve net yanıt verdi. Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyorum diyemem. Böyle bir şeye girmenin zamanı ve zemini olmadığını düşünüyorum'' dedi. Hasan Gerçeker, makamında basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gerçeker, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyor musunuz?'' sorusuna karşılık, ''Türkiye'de bir rejim tehlikesi görüyorum diyemem'' dedi. ''Böyle bir şey olmadığı için mi yoksa bulunduğunuz konum itibariyle mi?'' denilmesi üzerine Gerçeker, ''Böyle bir şey söylemem mümkün değil. Birey olarak da Yargıtay Başkanı olarak da... 'Olmaz' diye bir şey yok, yani böyle bir şey söylemeniz mümkün değil. Onu söylediğiniz zaman olayları çok farklı değerlendirmeniz lazım. Yani böyle bir şeye girmenin zamanı ve zemini olmadığını düşünüyorum'' diye konuştu.


Bir gazetecinin, ''Bunun zamanı ve zemini ne zaman?'' sorusu üzerine de Gerçeker, ''Yargıtay Başkanlığından ayrıldığım zaman...'' dedi. Gerçeker, bu konularla ilgili belli mesajlar vermenin kendi görevleri olduğunu, ancak bunların sık sık yinelenmemesi gerektiğini söyledi. Gerçeker, ''Ben bu kurumu temsil ediyorum. Yetkili kurullarımız var. O kurullarda bunlar konuşulmalı. Benim tek başıma söylemem olmaz. Bizim yetkimiz dışında değil. Cumhuriyet'in getirdiği kazanımları hepimizin koruması ve kollaması gerekir. Bu herkesin görevidir'' diye konuştu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler