YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasan Gerçeker o isme sahip çıktı
Dinleme skandalını ortaya çıkaran yargıç hakkında soruşturma başlatılması Gerçeker tarafından eleştirildi.
Hasan Gerçeker o isme sahip çıktı
19 Kasım 2009 / 13:25 Güncelleme: 19 Kasım 2009 / 13:27

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, yargıdaki dinleme iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Gerçeker, TİB'de araştırma yapan hakimle ilgili Adalet Bakanlığı'nın inceleme yapılma kararı almasını ince bir üslupla eleştirdi.

Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, yargıdaki dinleme iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. Gerçeker'in açıklamaları şöyle:


Dinleme ile ilgili araştırmalarımız devam ediyor. Henüz sonuçlandırmış değiliz. Bizim söylediklerimizi bir bütünün parçaları olarak düşünmek lazım. Dinleme konusu yargı bağımsızlığı meselesinin sadece bir parçasıdır. Nasıl insanlar ekmek ve su olmadan yaşayamazsa yargı bağımsızlığı da olmazsa olmazdır. Kimseyle çatışma anlayışında değiliz. Kuvvetler ayrılığını hep savunacağız.

TİB'de araştırma yapan hakim arakadaşımız iddiaları araştırmak için oraya gitmiştir. Adalet Bakanlığı'nın bu kararı ne ile ilgili aldığını bilmiyorum. Yargı kararlarına herkes saygılı olmalı. Hakim arkadaşımız orada görevini yapmaya çalışmıştır.

hiç bir kimse hukuk'a uygunluğu tartışmaması gerekir.
 // ibrahim çelikoğlu
Cumhuriyet,Anayasanın hükümlerine göre düzen bulup,oluşur.
Anayasa;Devletin bir hukuk devleti olduğunu belirler.Bu memlekette hiç bir kimse,hukuk dışılığı uygun görmez.Özgürlük,hürriyet'i hukuk oluşturur.Hukuksuzluk,mafya,kese,organize suç ortaklığıdır.
Bu memlekette;Yabancı haber alma güçleri ile işbirliği yapanlardan hiç bir zaman hesap sorulmazken,vatandaş,rezil rüsfa edilir.Hakları yoktur.Hak aramaktan uzaktır.Alacağı varsa,harcını yatıramaz.
Ayıp...
20 Kasım 2009 11:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler