YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasan Celal Güzel: "Kabadayılığın hakkını vermedik"
Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel, Suriye meselesine ilişkin yaptığı değerlendirmede, Türkiye'nin olaylara seyirci ve pasif bir tutum izlediğini söyledi.
Hasan Celal Güzel: "Kabadayılığın hakkını vermedik"
16 Ekim 2015 / 22:10 Güncelleme: 17 Ekim 2015 / 15:59

Kanal A Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın hazırlayıp sunduğu Gözden Kaçanlar programına konuk olan Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel, Suriye sorununa ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bir taraftan 'bir buranın efesiyiz, efendisiyiz, kabadayısıyız buralar bizden sorulur dedik ama hakkını veremedik" dedi.

İşte Hasan Celal Güzel'in açıklaması:

"Biz Suriye konusunda iki temel hata yaptık. Suriye'nin bu hale gelmesinin sebebi, PKK meselesini söyledim. Maalesef biz, bir taraftan 'bir buranın efesiyiz, efendisiyiz. Hatta affedersiniz ama, "kabadayısıyız buralar bizden sorulur' dedik. Ama maalesef kabadayılığın hakkını veremedik. Seyirci de kaldık. Çok pasif uygulamalara girdik. Bunda Sayın Başbakan'ın o zaman ki Dışişleri Bakanı olarak çok büyük rolü var.

Şimdi bakınız kolay kolay Suriye'ye giremiyoruz. Hatta daha evvel göğsümüzü gere gere Suriye uçaklarını düşürdük. Ama Rus uçaklarını düşüremedik. Bunu düşürmüşsek insansız olduğu için düşürdük. Yani onu da söyleyelim. Bizim Rus uçağı, Amerikan uçağı falan demeden angajman kuralları dahilinde sınırımızı ihlal eden kim varsa anında düşürmemiz lazım. Ve zannedildiği gibi Rusya'da bize bomba falan yağdıramaz."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

1
 // 1
Rusya habersiz de gelip geçemezdi ama geldi geçti bomba yagdiramaz diyorsun da politikan nedir senin gibiler yüzünden gelir bomba da yağdırır her şeyi yapar ve sen sadece kimse bizim gücümüzü sinamasin dersin.onlarda güler geçer. .....
17 Ekim 2015 07:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler