YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasan Celal Güzel: Hala FETÖ'ye inananlar varsa onlara sesleniyorum
Hasan Celal Güzel FETÖ'nün darbe girişiminin ardından hala FETÖ'ye inanlara seslendi.
Hasan Celal Güzel: Hala FETÖ'ye inananlar varsa onlara sesleniyorum
05 Ağustos 2016 / 02:23 Güncelleme: 05 Ağustos 2016 / 06:53

Kanal A'da yayınlanan Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu 'Tarih ve İrfan' programına konuk olan Yeni Türkiye Stratejik Araştırma Merkezi Başkanı Hasan Celal Güzel, 15 Temmuz darbe girişimine dair değerlendirmelerde bulundu.

İşte Hasan Celal Güzel'in konuşmasından önemli satırbaşları:

HALA FETÖ'YE İNANANLAR VARSA ONLARA SESLENİYORUM...

FETÖ'cüler DAEŞ, IŞİD'cilerden daha da alçak. Yanlış iş yapıyorlar. Ne yazık ki ABD'lilerin, Yahudilerin ve İngilizlerin istihbaratının aleti oluyorlar. Bu şekilde yanlış işler yapıyorlar. İslamofobi'nin de gerekçesini teşkil ediyorlar. Ama bu adam Müslüman bile değil, haham, papaz bile değil. Bu alçak sadece kendi hırsı için bir milleti yakmaya razı oluyor.

CIA gibi bir teşkilatla iş yapıyor. Bu şerefsiz, namussuz, alçak adama inananlara sesleniyorum.

EY SAF MÜSLÜMANLAR, HÂLA FETÖ'CÜ MÜSÜNÜZ?

Ey saf Müslümanlar. Hala FETÖ'cümüsünüz. Bu adam gelseydi eğer, Kemalist geçinen 27 Mayıs'çı, din düşmanı paşalarla beraber NATO'dan her ay beşer bin doları zarf içinde alan generallerle beraber, iki tane kıytırık tuğgeneraliyle ve bir sürü yaveri gibi istihbarat elemanlarıyla ne yazık ki Türkiye'nin ipini çekecekti. Hepinize zarar verecekti.

Doğu'da Ermenistan'dan Kars'a kadar uzanan toprakların Ermeni'lere verilmesini sağlayacaktı. Güneydoğu'da özerk bir Kürdistan'ın kurulması için her alçaklığı yapacaktı. Modern Sykes-Picot olacak 1916'da nasıl bizim topraklarımızı bu Fransız ve İngilizleri ellerinde cetvellerle çizerek parçalamışlarsa bu da CIA'nın, Pentagon'un kucağında bu şerefsizliğe alet olacaktı.

BU İSLAM DÜŞMANINA HÂLÂ İNANACAK MISINIZ?

Hala bu şerefsiz bu namussuz, bu İslam düşmanı alçağa inanacak mısınız?  Hala buna acıyacak mısınız? Gidin düşünün bu sözlerimi. Akşam yatınca düşünün. Namazınızı kıldıktan sonra kelime-i şehadet getirdikten sonra düşününüz. Bu namussuz herif sırf kendi menfaati için koca bir devleti esir alıp İslam'ın geleceğine mani olacaktı. Çünkü Türkiye'nin düşmesi demek İslam'ın ihlali demektir.

BUNLARIN GÖRDÜĞÜNÜ BİZ GÖREMİYORSAK YAZIKLAR OLSUN!

Ben Türklüğümle iftihar ediyorum. Niye kavmiyet için mi? Asla. Efendimizin veda hutbesindeki ölçüyü elbette bilir ve inanırım. Arabın, arap olmayana üstünlüğü elbette yok. Biz ırkçı değiliz. Bizim millet ve milliyetçilik anlayışımız İbrahimi manadadır. 

Ben Türklüğümle on asır İslam'ın bayraktarlığını yaptığı için iftihar ediyorum. Gelecekte de elbette küçümseyerek söylemiyorum ama Ortadoğu'daki petrol şeyhliği değil, Afrika'daki küçük ülke değil ya da Güneydoğu Asya'daki Müslüman nüfusu çok olan bir ada ülkesi değil. Elbette Türkiye Cumhuriyeti devleti hem Müslüman Türk dünyasının hem de geleceğin İslam ümmetinin liderliğini yapacak. Adam ona mani olmaya çalışıyor! 

Bakın, ABD'de bu darbe teşebbüsü başarıya ulaşmayınca, emekli generaller çıkıp ABD televizyonlarında beyanat verip, 'İslamiyetin önüne geçecekken bu fırsatı kullanamadık' diyor. 

Bunların gördüklerini biz göremiyorsak yazıklar olsun bize.

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

ASIL MESELE
 // CEM
Şu saatten sonra NATO ya ve ABD ye nasıl güveneceğiz ve aynı safta yer alacağız.Hep böyle ülkemizi parçalayıp planlar fitneler fesatlar terörler hazırlayıp uygulamasını mı bekleyeceğiz?...
05 Ağustos 2016 Cuma 12:47
kul hakkı
 // ;(((
Acıga alınanların listesini kimler hazırlıyor arastırılsın lutfen!! dikkatli olunsun!!! gercek vatansever inssnları ekarte etmek isteyenler olabilir hakkımızı helal etmiyoruz asla...
05 Ağustos 2016 Cuma 10:31
haksızlıga ugradık
 // Küskün
Haksız yere acıga alınanlar var tv de bunu dile getirirseniz memnun oluruz.Acıga alınanların listesini hazırlayanlara hakkımızı helal etmiyoruz.Vatan hainleriyle aynı kefeye koyulduk! Bunun özrü varmı?kul hakkına giriliyor.Maddi manevi bittik.20 gundur yerdemiyiz goktemiyiz bilmiyoruz.lutfen dikkat edin cok magdur ettiniz bizim gibi gariban insanları cok:(;(((...
05 Ağustos 2016 Cuma 10:08
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler