YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hasan Celal Güzel: "Bir Bakanın o törene katılması yanlıştı"
Kanal A'da Gözden Kaçanlar'a konuk olan Eski Milli Eğitim Bakanı Hasan Celal Güzel AB Bakanı Volkan Bozkır'ın Ermeni Kilisesinde yapılan anma töreneine gitmesinin doğru olmadığını ve bunun bir nevi özür anlamına geldiğini söyledi.
Hasan Celal Güzel: "Bir Bakanın o törene katılması yanlıştı"
25 Nisan 2015 / 08:00 Güncelleme: 25 Nisan 2015 / 08:21

Kanal A Genel Yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın moderatörlüğünde gerçekleşen Gözden Kaçanlar programına konuk olan Hasan Celal gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

İşte Hasan Celal Güzel'in konuşmasından satır başları:

"Bir Bakan'ın törene katılması yanlış bi iştir"

"Siz bilmem nasıl görüyorsunuz ama mesela bugün bir Bakanın kalkıp Ermeni Kilisesindeki törene iştirak etmesi fevkalade yanlış bir iştir. Bir nevi en direk özür manasına gelir. Hiç böyle bir şeye gerek yoktu. Siz o zaman gidin Ermenilerin zulmettiği kişilerin de yanında olun. Bir gece Van'da 30 bin kişiyi bunlar Müslüman Kürt ve Türk şehit ettiler kestiler hepsini. Bakınız Prof. Yavuz Arslan'ın "Rus istilasından Sovyet Ermenistan'ına Erivan vilayetinin demografik yapısında" isimli eserinde bir kaynak vereceğim.

Belirtilen kaynakta Erivan'ın Türkler ve Ermeniler dahil nüfusu 1 milyon 14 bin 255 1914-1919 yılları arasında Türkiye'den Erivan'a üç yüz bin Ermeni gelmiş ve sonra 575 bin Türk hunharca etnik temizliğe maruz kalıyor. 15 bin Türk kalıyor sadece. İşte etnik temizlik budur ya hu. Bu kendi kaynaklarından ve sadece Revan'da.

Ahmet Türk Kürtler Ermenileri kesti diye beyanat verdi

"Milletimizin bir parçası olan Kürtleri tenzih ederek söylüyorum ama daha geçen gün Ahmet Türk Norveç'te beyanat verdi söyledi. "Ermenileri Kürtler kesti" diye. Hadise de budur. Bitlis deresinden geçip Diyarbakır'a doğru giderken Kürt aşiretleri eşkıyalık yapmış ve saldırmışlardır. O sırada sadece Ermeniler öldürülmedi biliyor musunuz? Onları koruyan Türk jandarmaları da öldü. Biz Ermeni tehciri sırasında binlerce kişiyi Jandarma olarak şehit verdik. Ve bunların hepsini topluyorsunuz çıkarıyorsunuz üç yüz bini geçmiyor. Ne 12 milyonu ne alakası var. Bizim kaybımız ise 1 milyon altına kesinlikle inmez."

 

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler