YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Harakani Hazretleri'nin adı oraya verildi
Harakani Hazretleri'nin adı oraya verildi
29 Kasım 2014 23:10
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Modern Havaalanı'nın açılışını yaptı. Davutoğlu, açılışını yaptığı havaalanının adını 'Harakani Havaalanı' koydu.

Davutoğlu, Bu terminal binası ile birlikte, yolcu kapasitesinin 1 milyondan 3,5 milyona çıkağını. 3,5 misli artacağını söyledi.

Davutoğlu, "Harakani Hazretleri'nin ismini vermeyi uygun gördük. Eminim Harakani Hazretleri fetihten çok önce Malazgirt'ten çok önce buraya geldiğinde o manevi gözüyle ileride bu diyarların iman, irfan diyarı olacağını görmüştü.

Bizim ona borcumuz, o emaneti korumak, geliştirmek, gelecek nesillere aktarmak ve onun huzurunda olan Karslıların her an onun hatırasını yad ederek onun emanetine sahip çıkarak geleceğe hazırlanması" diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Havaalanı Terminal Binası'nın açılışı yapıldı. 

Terminal Binası'nın açılışını Başbakan Ahmet Davutoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli , AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Öznur Çalık ve Süleyman Soylu ve Kars Valisi Günay Özdemir ile birlikte yaptı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, açılışın ardından DSİ Bölge Müdürlüğü'nde düzenlenen yemeğe katıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler