YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Haniye Erdoğan'ı karşılamaya hazır
Hamas Başbakanı İsmail Haniye, Gazze’nin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı karşılamaya hazır olduğunu söyledi.
Haniye Erdoğan'ı karşılamaya hazır
26 Haziran 2013 / 23:12 Güncelleme: 26 Haziran 2013 / 23:14

Hamas Başbakanı Haniye, Başbakan Erdoğan’ın dün “Gazze’ye her an sürpriz bir ziyaret yapabileceğini” söylemesi sonrasında, Gazze’deki ofisinde kendisini ziyaret eden Türk basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Erdoğan’ın, Davos’taki cesur duruşuyla bütün Filistinlilerin kalplerini kazandığını söyleyen Haniye, Başbakan Erdoğan’a “Gazze sizi bekliyor” mesajını gönderdi. ifade etti.
Türkiye’nin Filistin’e sağladığı destek dolayısıyla duyduğu memnuniyeti dile getiren Haniye, Türkiye’nin Filistin’in örnek aldığı bir ülke olduğunu belirtti. Haniye, “Filistin dış politikası Türk dış politikası ile aynı doğrultudadır. Türkiye, Filistin için örnek bir ülkedir” dedi.

Haniye, Erdoğan’ın ziyaretinin İsrail ambargosunun kaldırılması yönünde atılacak büyük bir adım niteliğinde olmasının yanı sıra Hamas ile El Fetih arasındaki bağları da olumlu yönde etkileyeceğini kaydederek, “Başbakan Erdoğan her zaman Hamas ve El Fetih’in birbirleriyle uzlaşma içinde olması gerektiğini söylüyor ve ziyareti bu soruna bir çözüm olabilir. Amacımız Filistin’in birliği” şeklinde konuştu.

İHA

Etiketler: , , ,
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler