YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hani idam kalkmıştı?
Erzurum'da İmamı parçalayan ayıya infaz kararı çıktı. Orman Bakanlığı'nın onayladığı karar ile oluşturulan 4 kişilik tim, ayıyı gördüğü yerde vuracak...
Hani idam kalkmıştı?
02 Ekim 2010 / 09:24 Güncelleme: 02 Ekim 2010 / 09:26

Erzurum'un Pazaryolu ilçesinde 12 Eylül'de yapılan halkoylamasında sandık başkanlığı yaptığı köye yürüyerek giden köy imamını parçalayarak öldüren ayı görüldüğü yerde öldürülecek. Çevre ve Orman Bakanlığı'nın, daha önce de insanlara saldırdığı anlaşılan ayının öldürülmesi için izin verdiği açıklandı. Bakanlığın 'infaz' emrinin uygulanması için profesyonel avcılardan oluşan 4 kişilik bir 'infaz timi' oluşturuldu.

ORMANLIK ALANDA SALDIRDI

Pazaryolu ilçesine bağlı Çatakbahçe köyündeki babasını ziyaret ettikten sonra sandık başkanı olduğu ve imamlık yaptığı Kılıççı köyüne yürüyerek giderken Çoruh Nehri yakınındaki ormanlık alanda ayının saldırısına uğrayan 29 yaşındaki Özer Bakır, feci şekilde can vermişti. Bakır'ın başkanı olduğu sandık başına gelmemesi üzerine başlatılan arama çalışmaları sonucunda, genç imamın ayı tarafından parçalanmış cesedi dere kenarında bulundu.

TiM 4 AVCIDAN OLUŞUYOR

İmamın ayı tarafından öldürülmesinin ardından olayla ilgili inceleme başlatan Çevre ve Orman İl Müdürlüğü, ayının daha önce de insanlara saldırdığını tespit ederek, hazırlanan raporu 'infaz' talimatı için Çevre ve Orman Bakanlığı'na gönderdi. Bakanlığın katil ayı için 'infaz' emrini vermesinin ardından Pazaryolu Avcılık ve Atıcılık Spor Derneği Başkanı Arif Çoruh'un da aralarında olduğu 4 kişilik bir tim oluşturdu. Avcı köpekleriyle birlikte ormanlık alanda katil ayıyı aramaya başlayan tim, gördükleri yerde ayıyı 'infaz' edecek. (Yeni Şafak)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler