YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi sandıkta oy kullanacağım? TIKLA ÖĞREN
Hangi sandıkta oy kullanacağım? TIKLA ÖĞREN
01 Kasım 2015 08:09
Hangi sandıkta oy kullanacağım? Nerede oy kullanacağım? Seçmen sorgulama...Seçimde hangi sandıkta oy kullanacağını bilmeyenler, 'hangi sandıkta oy kullanacağım' sorusuna cevap arıyor. Seçimde hangi sandıkta oy kullanacağım?

Genel seçimler, Türkiye genelinde 01 Kasım 2015 tarihinde yapılacak. Türkiye uzun bir aradan sonra, koalisyonun kurulaması nedeniyle erken seçime gidiyor. 1 Kasım seçimleriyle, Türkiye 2015 yılında iki tane genel seçim seçim atlatmış olacak. Pazar günü oy kullanacakların merak ettiği bazı sorular var.Bazı vatandaş ise henüz seçim kağıdını alabilmiş değil ve seçimde hangi sandıkta oy kullanacaklarını merak ediyor. Hangi sandıkta oy kullanacağım? Nerede oy kullanacağım? Seçmen sorgulama...sorularının cevabı haberimizde.

1 Kasım seçimlerinde hangi sandıkta oy kullanacağım? YSK, sandık sorgulama sistemi ile hangi sandıkta oy kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Hangi sandıkta oy kullanacağım?
Nerede oy kullanacağım?
Seçmen sorgulama

Hangi sandıkta oy kullanacağım uygulaması artık aktif. Seçmenler kimlik bilgileri ile YSK resmi internet sitesi üzerinden kolaylıkla sorgulama yapabiliyor ve oy kullanacağı sandığı görebiliyorlar. Sizlere vereceğimiz bağlantılar üzerinden yapılacak sorgulamalarla birlikte 1 Kasım'da oy kullanacağınız sandığı görebilirsiniz. İşte YSK sandık sorgulama sayfası…

NEREDE OY KULLANACAĞIM 1 KASIM 2015 - TIKLA   

1 KASIM SEÇİM GÜNÜ OY KULLANMAYA GİDERKEN DİKKAT

Balıkçı ve denizciler öncelikli olmak üzere söz konusu tarihlerde ilgililer ve vatandaşların dikkatli olmasının, tedbirli davranmalarının istendiği meteorolojik uyarı, fırtınanın en kuvvetli esmesinin beklendiği tarihin, Cumartesi gününü Pazar'a bağlayan gece ve pazar gününü de kapsaması.

1 KASIMDA NEREDE NASIL OY KULLANACAĞIM?

1 Kasım’da gerçekleştirilecek olan genel seçimlerde sadece milletvekili seçimi yapılacağı için tek pusula ve tek sandıkta oy verme işlemi tamamlanacak.

İlk kez oy kullanacak olan gençler için YSK altta görünen grafik rehberi hazırladı. Seçim görevlileri tarafından size verilecek olan oy pusulası ve zarfla birlikte YSK tarafından hazırlanan seçim kabinine girilecek. Kabinde bulunan mühürle tercih ettiğiniz siyasi partinin veya bağımsız milletvekilinin hemen altında bulunan yuvarlak alan işaretlenecek.

 // hasan çelik
Kırşehir...
01 Kasım 2015 12:02
 // kadirali bal
Hayırlı olsun...
01 Kasım 2015 08:59
 // Abdulhakim Bayram
Van tuşba ilçesinin kalecik tokide ikamet etmekteyim...
01 Kasım 2015 08:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler