YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi okulda oy kullanacağım? Kasım 2015
Hangi okulda oy kullanacağım? Kasım 2015
31 Ekim 2015 11:57
Seçime bir gün kala seçmen kağıdı alamayanlar hangi okullarda ve sandıkta oy vereceklerini merak ediyor. Hangi okulda oy vereceğinizi, hangi sandıkta oy vereceğinizi haberimizin detayında bulabilirsiniz.

1 Kasım genel seçimlerinde hangi okulda oy kullanacaksınız? 

İnternet üzerinden nerede, hangi okulda oy kullanacağınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz. Tıkla seçmen sorgula. İşte 2015 seçimlere ile ilgili detaylı bilgiler... 1 Kasım seçimlerine sayılı günler kaldı. YSK seçmen sorgulama ekranını hizmete açtı.

NEREDE OY KULLANACAĞIM / SEÇMEN SORGULA

Nerede oy kullanacağım diye merak edenler için 1 Kasım 2015 YSK (secmen.ysk.gov.tr) seçmen sandık sorgulama sistemi sayesinde işiniz çok kolay! Seçmenler sandık sorgulaması yaparak nerede oy kullanacaklarını rahatlıkla öğrenebilirler. Milletvekili seçimleri için artık geri sayım başladı. 1 Kasım 2015 Pazar günü gerçekleştirilecek olan ' Genel Seçimler' için nerede ve nasıl oy kullanacaksınız?

Yüksek Seçim Kurulu, internet üzerinden vatandaşların nerede oy kullanacaklarını öğrenebilecekleri web sitesini de kullanıma açtı. Kayıtlı oldukları seçmen bölgesindeki okullarda oy kullanacak olan vatandaşlar, hangi okulda oy kullanacağını YSK'nın "https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp" adresinden öğrenebiliyor.

Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için adresteki web sitesinde istenen "Nüfusa kayıtlı olduğu il", "TC Kimlik Numarası", "Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli oluyor.

 // merhaba .ben erdogan kıyar. hangi okulda oy kul
Lutfen muhtarlar alinmayayan secmen pusulasini ulastirmazlar...
01 Kasım 2015 11:33
 // merhaba .ben erdogan kıyar. hangi okulda oy kul
Muhtarlar alinmayayan secmen kagidini neden kisilere ulstirmazlar...
01 Kasım 2015 11:32
 // melda karderin
Hangi okulda oy kullanacahım...
01 Kasım 2015 10:50
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler