YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi isme teşekkür etti?
"Sayın Çapkın'ı bir önceki Emniyet Müdürü ile mukayese bile etmek istemiyorum"
Hangi isme teşekkür etti?
01 Mayıs 2010 / 17:37 Güncelleme: 01 Mayıs 2010 / 17:38

DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, 1 Mayıs'ın Taksim Meydanı'nda coşkuyla ve amacına uygun kutlandığını ve kutlamaların ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'a teşekkür telefonu açtığını belirterek, "Sayın Çapkın'ı bir önceki Emniyet Müdürü ile mukayese bile etmek istemiyorum" dedi.
 

32 yıl sonra Taksim Meydanı'nda gerçekleştirilen İşçi Bayramı kutlamalarına ilişkin konuşan Çelebi, "Bugün ayrı yaş gruplarından insanların bir arada olduğu, çok fazla siyasal görüşlerin bir araya geldiği bir mozaiği Taksim yıllar sonra yeniden yaşadı. Bu sürecin bu noktaya gelmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Mücadele edenlere de teşekkür ediyorum. İstanbul Valisi ve İstanbul Emniyet Müdürü'nün de sağduyulu davranışı, son 17 günde süreci germeyişi buna çok katkıda bulunmuştur" dedi.
 

Süleyman Çelebi, bazı istisnaları hariç tuttuğunu belirterek, medyanın da kendilerine katkıda bulunduğunu söyledi. Kutlamaların ardından İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın'ı arayarak teşekkür ettiğini belirten Çelebi, "Bir önceki Emniyet Müdürü ile mukayese bile etmek istemiyorum. Bunu da doğru bulmam. Davranış tarzı bile önemli. Sayın Çapkın'ın duruş noktası ve diyaloglarının teşkilata ne kadar yansıdığını görüyoruz. Bu konuyu en çok geren en üstteki en üstteki emniyet müdürüdür. Onun yaklaşımına göre polis gerilir veya olumlu davranır" diye konuştu.
 

Çelebi, bugün üzüldüğü iki olay olduğunu da belirterek, şunları söyledi:
 

"Olaylardan birincisi Tunceli'de 4 askerin şehit olması. Bu nedenle buruk bir kutlama oldu. Diğeri ise, farklı sendikal görüşlerimiz olabilir, bu kutlamanın tamamını 6 konfederasyonun beraber tamamlamasını isterdim. Tabii ki tüm konfederasyonlarla ile ilgili özeleştiri yapabiliriz. Eğer Türk-İş Başkanı'nın konuşmasını beğenmiyorsan alkışlamazsın. Pet şişe atılmaz. Biz bir kez daha kendimizi kanıtladık ve haklı çıktık. Taksim Meydanı ile ilgili daha önce de vali ile konuştuk. Taksim Meydanı bir miting alanı değil ama 1 Mayıs kutlamaları bundan sonra da burada yapılabilir. Provokatif değil, herkes olgun davranırsa her şey çözülür." İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler