YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hangi fotoğraf doğru? Baki Kavun muamması...
Tümgeneral Baki Kavun'un, 15 Temmuz'daki ilk görüntüsünde gözleri bağlıydı. Ancak AA, Genelkurmay koridorunda serbest dolaştığı görüntüleri geçti.
Hangi fotoğraf doğru? Baki Kavun muamması...
06 Eylül 2016 / 09:27 Güncelleme: 06 Eylül 2016 / 09:31

Ancak AA, Genelkurmay koridorunda serbest dolaştığı görüntüleri geçti.

Anadolu Ajansı’nın (AA) önceki gün servise sunduğu darbe gecesine ilişkin fotoğraflarda yer alan bir isim dikkatlerden kaçtı.

Daha önce Habertürk’ün ulaştığı görüntülerde gözleri bağlanmış vaziyette darbeciler tarafından gözaltına alınıp komutanlarla birlikte binadan çıkarılırken görülen Genelkurmay Harekât Plan Daire Başkanı Tümgeneral Baki Kavun, AA’nın haberine göre gecenin ilerleyen saatlerinde darbecilerle birlikteydi.

AA’nın “Darbe gecesine ait yeni görüntüler” başlığıyla servise koyduğu haberin ekinde, görüntülerin “Kara Kuvvetleri Komutanlığı Silahlı Kuvvetler Komuta Harekât Merkezi’ndeki (SKKHM) güvenlik kameralarından elde edildiği” yer alıyordu.

Ancak söz konusu görüntülerin Genelkurmay Karargâhı’na ait olduğu ortaya çıktı. Kara Kuvvetleri Karargâhı’nda SKKHM değil, “Komuta Harekât Merkezi” bulunuyor.

1-20160906092802.jpg

AA’nın haberinde darbe girişiminin ilerleyen saatlerine dair fotoğraflarla birlikte yayımlanan Tümgeneral Baki Kavun’un koridorda çekilen fotoğrafının aslında daha önceki saatlere ilişkin bir görüntü olabileceği de belirtildi.

unooc_1473134374_7853.jpg

Tümgeneral Kavun’un darbe girişimi sırasında kendisini odasına kilitlediği, ardından kapı darbeciler tarafından açılarak gözlerinin bağlandığı ve rehin alındığı da iddia ediliyor. Darbe girişiminin ilerleyen saatlerinde Genelkurmay SKKHM koridorlarında dolaşırken görünen Tümgeneral Kavun’un Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar ile diğer komutanların rehin alındığı erken saatlerde neden gözü bağlanarak götürüldüğü sorusu ise merak uyandırdı.

Kavun, Genelkurmay Harekât Başkanı’nın o tarihte izinli olması nedeniyle, “Harekât Başkan Vekili” olarak görev yapıyordu. Tümgeneral Kavun, 15 Temmuz sonrasında YAŞ kararıyla emekli edildi. Sonrasında da tutuklandı.

 

HABERTÜRK

GÖZDEN KAÇAN DİĞER AYRINTILAR-4
 // ARSLAN
Putin çindeki G-20 zirvesinde güzel bir şaka yaptı aslında o şaka değildi Putin, “İstihbarat şefi burada olduğuna göre konuşacak bir şeyimiz kalmıyor. O size zaten her şeyi anlatmıştır” esprisini yaptı.Devletlerin şakası olmaz hele böyle bir dönemde iken KGB Fetö oyununu bozmamıza yardımcı oldu herşey çok önceden hazırdı..!......
06 Eylül 2016 Salı 15:23
GÖZDEN KAÇAN DİĞER AYRINTILAR-4
 // ARSLAN
Rusyanın uçağını vurmamızın fetö ile alakası yok..! bunu herkes biliyor! haklı bir gerekçesi vardı ve emir genelkurmaydan gelme idi devletimiz bu yüzden arkasında durdu.
Birden bire Rusya için sanki fetö karakedi olmuş gibi bir durum çıkartıldı Suriyede esada destek veren müslümanları katleden Rusya bir anda müttefikimiz oldu ne garip değil mi!

ASLINDA MESELE ÇOK AÇIK KGB SAYESİNDE FETÖNÜN PLANI BOZULDU DOSTLUK BÖYLE BAŞLADI.!
KENDİ MİTİMİZİN 7000 İSTİHBARATÇININ 6500 Ü FETÖCÜ ÇIKTI..!......
06 Eylül 2016 Salı 15:22
GÖZDEN KAÇAN DİĞER AYRINTILAR-2
 // ARSLAN
Hulusi Akar güya operasyon ile kurtuluyor Helikopterden iniyor yanında fetöcü ile geliyor OPERASYON İLE KURTARILDI İSE KURTARILMA VİDEOSU NEREDE YOK?
Rehin alınmış fetöcülerde hiçbirşey yapmadan serbest bırakmış bu nasıl rehin alınmadır?
Nedense Erdoğanı öldürecek adamlar Hulusi Akarı öldürmemiş bu nasıl ortalığı karıştırma planıdır zaten darbe yapılmış ÇAKMA BİR İMZAYI BECEREMEMİŞLER Mİ ZATEN HERŞEYİ ELE GEÇİRMİŞLER UMUTLARINI HULUSİ AKARA BAĞLAYAN İŞİNİ GARANTİYE ALMADAN NİYE BAŞLASIN? ...
06 Eylül 2016 Salı 15:21
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler