YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hanefi Avcı'nın gözaltı görüntülerine ulaşıldı
Eski Emniyer Müdürü Hanefi Avcı'nın makam odasındaki arama görüntüleri ortaya çıktı. Odada bulunan çantanın oraya sonradan konulduğu iddia ediliyor.
Hanefi Avcı'nın gözaltı görüntülerine ulaşıldı
04 Temmuz 2014 / 08:02 Güncelleme: 04 Temmuz 2014 / 08:10

Devrimci Karargah Örgütü'ne yardım ettiği iddiasıyla 15 yıl hapis cezası alan ve Anayasa Mahkemesi'nin verdiği "hak ihlali" kararından sonra tahliye edilen eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'nın Eskişehir'deki makam odasının arama görüntüleri ortaya çıktı.

Habertürk'ün ulaştığı görüntülerde, içerisinden ses kayıtları çıktığı ileri sürülen siyah çanta da yer alıyor. Polis Başmüfettişleri, çanta üzerindeki tozu "şüpheli" bularak inceleme başlattı.

Makam odasında arama

"Haliç'te Yaşayan Simonlar" adlı kitabın yazarı, dönemin Eskişehir İl Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, kendi isteği doğrultusunda 26 Ağustos 2010'da merkeze alınmıştı. Hakkında başlatılan soruşturma kapsamında Avcı'nın, Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ndeki makam odasında 28 Eylül 2010'da arama yapıldı. Arama sırasında polis bazı dosyalara el koydu. 

Polis kamerası tarafından an be an kayıt altına alınan arama sırasında makam odasındaki bir dolabın üzerinde siyah renkli bir çanta bulundu. Polis kamerasındaki görüntülerde çantanın alt bölümünün tozla kaplı, üst bölümünün ise temiz olduğu görüldü.

17 ve 25 Aralık operasyonlarının ardından emniyette soruşturma başlatan Polis Başmüfettişleri bu görüntüleri de mercek altına aldı. Başmüfettişler, çantanın üst tarafı yerine alt tarafının tozlu olmasını şüpheli buldu. Çantanın odaya sonradan konulmuş olma ihtimali üzerinde duran başmüfettişler soruşturma kapsamında bu detayı araştırmaya başladı. 

canta.jpg

24 dinleme kaseti

Siyah çantadan çıkan 24 kasette çok önemli kişilere ait telefon dinleme kayıtlarının bulunduğu iddia edilmişti. Başmüfettişler, ses kasetlerini de incelemeye aldı.

para
 // Mirza
sokaklarda, üniv.lerde, camilerde o mensubu olunan grubun insanlarını görmekten bıktım; bir zamanlar içinde olunca, tipinden bile anlıyor insan. bu da kötü kardeşim ya. dün teravih sonrası gördüm 3 kişi. dedim bunlar kesin bunlardan. adamlar ın kendi aralarında konuşmasını duydum. " bilmem ne bölge abisi falan da filan da" hey Allah ım. tedbirinizi seveyim sizin, uyanıklar....
04 Temmuz 2014 Cuma 10:27
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler