YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hanefi Avcı'dan yeni kitap geliyor
Hanefi Avcı'dan yeni kitap geliyor
21 Haziran 2014 15:10
Hanefi Avcı cezaevinden çıkar çıkmaz yeni bir kitap yazacağının sinyalini verdi.

Devrimci Karargah Örgütü’ne yardım suçundan 15 yıl 4 ay 5 gün hapis cezası alan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Anayasa Mahkemesi’nin hakkındaki “ihlal” kararının ardından, Yargıtay 9. Ceza Dairesi’nce verilen tahliye kararı sonrası dün akşam Silivri Cezaevi’nden çıktı.

Kitap yazmak suç

Avcı, cezaevi çıkışında herhangi bir suçla, bir örgütle alakası olmadığını belirterek, "Ben 3 defa Yargıtay'a müracaat ettim. Benimle ilgili hiçbir karar vermediler" dedi. İnançlı bir insan olduğunu dile getiren Avcı, "Kaderdi, yatmam gerekiyordu, yattım. Belki kitap yazarım. Önce bir çıkalım, gezelim. Çünkü bu toplumda kitap yazmak çok ağır suçtur" sözleriyle kitabı nedeniyle hedefe konmasına gönderme yaptı.

Şükür namazı kıldı

Avcı daha sonra yaklaşık 60 kişiyle yakınlardaki bir tesise giderek, şükür namazı kıldı, arkadaşlarıyla oturup hasret giderdi.

İlk kitabı olay yaratmıştı

Hanefi Avcı'nın 'Haliç'te yaşayan Simonlar: Dün Devlet Bugün Cemaat' adlı kitabının son 200 sayfasını kapsayan "Gülen Hareketi" adlı bölümünde Gülen hareketini emniyette kadrolaşmakla ve yasadışı dinleme yapmakla suçluyordu. Avcı, bu bölümde bazı emniyet müdürlerinin tutuklanmasıyla ilgili bilgiler veriyor ve Ergenekon soruşturmasında yanlış gördüğü noktaları eleştiriyordu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler