YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hanefi Avcı'dan Paralel Yapı-Muhalefet ilişkisine çarpıcı yorum
Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, muhalefet ve Paralel Yapı ilişkisi hakkında çarpıcı yorumlarda bulundu. Avcı, "Paralel Yapı'nın Kılıçdaroğlu'na şantaj yaptığına ihtimal vermem" dedi.
Hanefi Avcı'dan Paralel Yapı-Muhalefet ilişkisine çarpıcı yorum
27 Mayıs 2015 / 08:10 Güncelleme: 27 Mayıs 2015 / 10:09

Kanal A ekranlarında yayımlanan Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan Eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı, Paralel Yapı ve muhalefet partileri arasındaki ilişkiye ihtimal vermediğini belirtti.

İşte Hanefi Avcı'nın konuşmasından satır başları:

"HDP, MHP ve CHP'nin bu yapı ile dirsek teması kurduğuna pek inanmıyorum"

"Ben onların ciddi bir dirsek teması olacağına pek inanmıyorum. Bugün muhalefette olan üç partinin de Gülen Hareketi'ne karşı duyarlı olduğu kanaatindeyim. Belki bugün seçim sürecinde olduğumuz için hükümetle karşı karşıya gelmelerinden dolayı böyle bir davranış gösterebilirler. Ama yarın bir gün kendileri ülkenin başında olsalar kesinlikle en az şimdiki kadar duyarlı olacaklarını ve bu yapıya tavırları olacağı kanaatindeyim. Çünkü bu partiler gördüler. Yani CHP kendisine kurulan bir takım tuzakları gördü."

"CHP baştan beri bize ve bizim gibi insanlara Silivri'de kurulan tuzakları gördü. O tarihte kendileri gelip bu davaları dinlediler. MHP inanılmaz bir biçimde en 10 tane bilinen yöneticisine kurulan kumpası, tuzağı gördü. Bunların tereddütsüz bu yapı tarafından yapıldığını biliyor. HDP Güneydoğu'daki KCK operasyonları esnasında bu yapının bölge halkına neler yaptığını gördü. Bu insanların bir anda dönüp Paralel Yapı'nın yanlarına gideceklerini zannetmiyorum. Ama bugün belki seçim için, oy için, siyasi çekişme için tavır almış olabilirler ama kesinlikle bu grupların iktidarda sorumlu makama geldikleri zaman bu yapı ile karşı karşıya geleceklerdir. Bunda hiç bir tereddüdüm yok."

"Aslında tabi şu var. Bir şey yanlışsa, bir şey hukuksuzsa, bir şey ahlaka aykırıysa Hiç kimse onu baştan beri kabul etmemeli. Onunla işbirliği yapmamalı. Nasıl ki hukukta diyor, "Hukuka aykırı delil ne olursa olsun kabul edemezsiniz" Geçmiş dönemde iktidarda bu yapının elde ettiği hukuk dışı, etik dışı, kural dışı belgeleri ve dokümanları kullandı. Sonra hatasını anladı. Bence kullanıyorsa bugün ben çok emin değilim. Muhalefet partileri ve diğer gruplarda bunu kullanmamalı. Çünkü bunun gibi yapılar buna oynarlar bununla beslenirler.

"Paralel Yapı'nın Kılıçdaroğlu'na şantaj yaptığına ihtimal vermem"

"Paralel Yapı'nın Kılıçdaroğlu'na şantaj yaptığına ihtimal vermem. Birincisi ben Kemal Bey'in boyun eğmeyeceği kanaatindeyim. İkincisi böyle açığa vuracağını zannetmiyorum. Kişilik olarak düzgün bir insan."

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

Dogrudur
 // uykucu
Değerli yorumcumuz, her görüşe eşit mesafede durmakla birlikte; hakaret, küfür, aşağılama vb. içeren, toplumsal hassasiyetleri zedeleyici nitelikteki yorumları yayınlayamıyoruz. Kriterlerimize uygun olarak yeniden yorum yazmanızı diler, ilginize teşekkür ederiz......
27 Mayıs 2015 Çarşamba 11:20
doğru
 // kerim
bu ülkede sağcısından solcusuna tüm herkes paralel örgütün ne denli tehlikeli olduğunun farkında. kim iktidara gelirsede bunlara pabuç bırakmayacak. paralel örgüt ak parti giderse rahatlarım diye düşünedursun, kualisyon dahi olsa bunlarla mücadele sürecek. çünkü iktidar değil devlet sorunu bunlar....
27 Mayıs 2015 Çarşamba 08:40
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler