YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hanefi Avcı'dan kumpas açıklaması!
Hanefi Avcı, Gülen Cemaati Cübbeli Ahmet Hoca ve Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ı susturmak için onlara kumpas kurduğunu dile getirdi.
Hanefi Avcı'dan kumpas açıklaması!
27 Aralık 2014 / 23:01 Güncelleme: 27 Aralık 2014 / 23:07

Yargıtay 9. Ceza Dairesi, "Devrimci Karargah Örgütü" davasında yargılanan eski Emniyet Müdürü Hanefi Avcı'ya "örgüt üyelerine yardım" suçundan verilen 5 yıl 7 ay 15 gün hapis cezasını onadı.

Karar üzerine konuşan Hanefi Avcı, bunun beklediği bir karar olduğunu susturulmak için hapsedilmek istediğini söyledi. "Haliç'te Yaşayan Simonlar Dün Devlet Bugün Cemaat" kitabının yazarı Hanefi Avcı, bu kitabın ikincisini yazacağını duyurmuştu.

Cemaat'in kendine göre suçlu ilan ettiğini anlatan Avcı, "Bunu hayata geçirmek için yukarıdan talimat veriliyor. Yargıya hükümetin müdahalesi çok kolay değil. İktidarın müdahelesi suni olur, yargının kendisinin müdahale etmesi lazım. Kitabım sadece cemaati değil, onla birlike cemaate imkan veren hükümeti de eleştiriyordu. Kitabımda anlattığım olayların bir kısmını müfettişler tahkik etmeye kalktılar hiçbiri görevini yapmadı. Türkiye'de devletin kendi içinde enformasyonu yoktur" diye konuştu.

Hanefi Avcı, kendisi gibi Cübbeli Ahmet Hoca ve Aziz Yıldırım'ın da susturulmak istendiğini ifade ederek şunları söyledi: "Cübbeli Hoca'ya da Aziz Yıldırım'a da kumpas kuruldu. Bir bardakla isterlerse sizi terör üyesi yapabilirler. Cemaat insanları iftira atmak için dinliyor. Cemaat hala iktidara karşı alternatiftir."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler