YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hanefi Avcı ne yapacak?
Seçimlerinde aday adayı olduğunu açıklayan Hanefi Avcı'nın, seçimlerde bir siyasi parti şemsiyesi altında girmeyeceği bildirildi. Daha önce Avcı'nın CHP'den aday olacağı gündeme gelmiş, bazı partililer tepki göstermişti.
Hanefi Avcı ne yapacak?
24 Mart 2011 / 13:02 Güncelleme: 24 Mart 2011 / 13:14

Hanefi Avcı'nın avukatı Fidel Okan, milletvekili aday adaylığını açıklayan müvekkilinin 12 Haziran 2011'de yapılacak seçimlere ''herhangi bir siyasi partinin şemsiyesi altında girmeyeceğini'' bildirdi.

Okan, yaptığı yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında ''müvekkilinin Adalet ve Kalkınma Partisi'nin yolsuzluk dosyalarına karşılık CHP'den milletvekili olacağına'' ilişkin haberler yayımlandığını ifade ederek, bunların maksatlı ve gerçek dışı olduğunu belirtti.

Müvekkilinin ''iddia edilen Ergenekon ve Devrimci Karargah terör örgütlerine üye olduğu iddiasıyla tutuklandığını'' hatırlatan Okan, şunları kaydetti:

''Siyasi partilerden temel beklentimiz her Türk vatandaşı gibi, söz konusu davaların dikkatle ve titizlikle izlenmesidir. Bu kapsamda yapılan hiçbir görüşmede doğrudan veya dolaylı olarak müvekkilimin milletvekilliği adaylığı gündeme gelmediği gibi 12 Haziran 2011'de yapılacak seçimlere Hanefi Avcı herhangi bir siyasi partinin şemsiyesi altında girmeyecektir.''

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler