YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Hamile kadınlar, İstiklal'e akın etti
Hamile kadınlar, İstiklal'e akın etti
25 Temmuz 2013 21:37
Ömer Tuğrul İnançer’in dün bir televizyon kanalında hamile kadınlara ilişkin yaptığı konuşmalara İstiklal caddesi üzerinde toplanan bazı kadınlar tepki gösterdi.

Tassavvuf düşünürü avukat Ömer Tuğrul İnançer’in dün bir televizyonkanalında hamile kadınlara ilişkin yaptığı konuşmalara İstiklal caddesi üzerinde toplanan bazı kadınlar tepki gösterdi.Yeşiller ve Sol Gelecek partisi üyesi kadınlar ile bazı hamile kadınlar İstiklal Caddesi üzerinde toplandı. Burada açtıkları dövizler ve attıkları sloganlarla İnançer’e tepki gösteren kadınlar daha sonra basın açıklaması yaptılar.Kadınlar adında yapılan basın açıklamasında; “İnançer’in kadınlara karşı şiddeti ve ayrımcılığı meşrulaştırmaya çalışan zihniyetini kınıyoruz. Hamilelik terbiyesizlik değildir. Utanılacak bir şey değildir” denildi.

Yapılan açıklamanın ardından bir süre İstiklal caddesi üzerinde slogan atan kadınlar daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı.Öte yandan, açıklamada yer alan bazı hamile kadınların eşlerinin de kendilerine destek için açıklamaya katıldıkları görülürken bazı kadınların ise hamile taklidi yapmak için karın bölgelerine balon ve yastıklar koydukları görüldü.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler