YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Halktan operasyonlara tam destek
AK Parti, koalisyon için yaptığı araştırmada vatandaşa Çözüm Süreci ve PKK'ya karşı yapılan son operasyonları sordu. Halk, "Operasyonlar artarak devam etmeli" cevabını verdi.
Halktan operasyonlara tam destek
08 Ağustos 2015 / 13:37 Güncelleme: 08 Ağustos 2015 / 13:46

Başbakan Ahmet Davutoğlu, geçen hafta il başkanları ile yaptığı toplantıda, vatandaşla, STK'larla ve toplumun her kesimleri ile daha fazla irtibat kurulmasını, yapılan bu çalışmaların haftalık olarak kendisine rapor edilmesini istedi.

Bu talimat üzerine, AK Parti il yönetimleri son bir haftadır milletvekilleri ile birlikte ziyaretlere başladı. 

Operasyonlar artarak devam etmeli

Türkiye genelinde yapılan bu çalışmada ortaya çıkan ortak sonuç ise vatandaşın koalisyon kurulması yerine bir an önce erken seçime gidilmesini talep ettiği yönünde.

Sahada çalışma yapan il yöneticileri ve milletvekillerinin Çözüm Süreci ve PKK'yla mücadeleye ilişkin edindiği izlenimler şöyle:

Vatandaş yapılan operasyonları destekliyor ve artarak devam etmesi gerektiğini düşünüyor. Bunun yanı sıra Çözüm Süreci'nin sürmesi isteniyor ama kamu düzeninden de kesinlikle taviz verilmemesi talep ediliyor. 

Çözüme yüzde 70 destek

Öte yandan, iddiaya göre Kamu Güvenliği Müsteşarlığı yetkililerinden oluşan devlet heyetinin HDP yöneticileriyle yaptığı görüşmede de bir anket gündeme geldi.  

Çözüm Süreci'ne ilişkin devletin yaptırdığı bu anketlerin sonuçlarına göre; Türkiye genelinde halkın Çözüm Süreci'ne verilen destek yüzde 70. Doğu ve Güneydoğu'da ise yüzde 90. 

 

TÜRKİYE GAZETESİ

1
 // 1
Bizce etmemeli onların bir kanser hücresi gibi dagilmalarini sağlamayın. ....
08 Ağustos 2015 18:29
1
 // 1
e ö ozaman hdpye gerek kalmıyor kapatılması gerekli demi halk onları mecliste istemiyor hani demokrasi çoğunluk bunu istiyor gerekeni yapın seçilmiş insanlar......
08 Ağustos 2015 16:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler